• Головна
  • Вірші у бомбосховищі. Маріупольська поетеса виступила в Києві, - ФОТО
16:03, 16 січня 2023 р.
Надійне джерело

Вірші у бомбосховищі. Маріупольська поетеса виступила в Києві, - ФОТО

"Коли я вчора прийшла  на концерт, раптом зрозуміла, що  з часів облоги Маріуполя - в бомбосховищі вперше. І мене наздогнав той лихий березневий Маріуполь…" Відома маріупольська поетеса Оксана Стоміна виступила у Києві разом з музикантом і поетом В'ячеславом Купрієнко.

Оксана - авторка прози та поезії, відома багатьом за антологією "Війна приходить без запрошення - українські щоденники" та дитячим путівником Маріуполем "Прогулянка із Маріком".

Вона змогла виїхати з розбомбленого Маріуполя в середині березня. З тих пір мешкає у Євроопі.

"На концерті у бомбосховищі я відчула те, що відчувала десять місяців тому. Ні, не страх. Бо страху не було і раніше. Гостру, пронизливу тугу від виду людей, змушених  ховатися по підвалах, густу всеосяжну, схожу на нудоту, зневагу до злочинців, які їх сюди загнали, і глибоку, як ущелина в скелі, дисгармонію зі світом, в якому все це залишається можливим. 

Вірші у бомбосховищі. Маріупольська поетеса виступила в Києві, - ФОТО, фото-1

Ми співали й читали вірші, поки ворог обстрілював наші міста й вбивав наших співгромадян. Я бачила, як плачуть глядачі, й мікрофон тремтів у мене в руках. Ми виступали перед  людьми, про кожного з яких можна написати окремий вірш/пісню/повість/роман, перед людьми з величезним досвідом жахів війни. Ми вже виступали, а я все ще думала, чи потрібно воно цим людям – додаткові, концентровані  болісні рефлексії? Бо навіть я, вкотре слухаючі надривний спів Славка і всоте читаючі власні вірші, страждаю від кожного слова. 

Вірші у бомбосховищі. Маріупольська поетеса виступила в Києві, - ФОТО, фото-2

За десять місяців найганебнішої  для світового сумління новітньої історії  я вже привчила себе жорстко контролювати власну емоційну сферу, робити вигляд сильної навіть для самої себе, концентруватися на тому, на що можу вплинути. Але тіло… Воно завжди реагує навіть тоді, коли ти намагаєшся бути залізним. І ти зауважуєш, як стискається все, що має здатність стискатися – губи, кулаки, плечові м’язи, серце… Тому що насправді ти – лише людина і тобі боляче, і ти, як дурна, читаєш вірші, поки ворог обстрілює наші міста й вбиває наших людей…" - написала в своєму Фейсбуці Оксана після концерту.

Ще одним з учасників ліричної зустрічі став В'ячеслав Купрієнко, київський поет та музикант, який неодноразово представляв свою творчість у Маріуполі до 24 лютого.

Вірші у бомбосховищі. Маріупольська поетеса виступила в Києві, - ФОТО, фото-3

В'ячеслав та Оксана знайомі давно, разом співпрацюють над деякими творами. Так першою за вечір стала пісня "Останній прапор" на слова поетеси.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, це станеться вже навесні
20,9%
Так, це станеться влітку
33,0%
Ні, я не вірю, що це станеться наступного року
13,1%
Ні, я не вірю, що це взагалі коли-небудь станеться
17,1%
Я не знаю
15,9%
#Маріуполь #Стоміна
live comments feed...