• Головна
  • Указ путіна про спрощене надання російського громадянства українцям в окупації є нікчемним, - МЗС України
14:00, 28 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Указ путіна про спрощене надання російського громадянства українцям в окупації є нікчемним, - МЗС України

Підписаний російським президентом володимиром путіним указ щодо спрощеної процедури набуття російського громадянства громадянами України на тимчасово окупованих територіях є нікчемним і не матиме жодних правових наслідків.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

26 грудня президент РФ підписав черговий указ щодо порядку набуття російського громадянства громадянами України.

Цього разу йдеться про громадян України, які мешкали або мешкають на тимчасово окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, тимчасово окупованих у ході повномасштабної агресії Росії проти нашої держави.

“Указ, який затверджує спрощені процедури виходу з громадянства України та набуття громадянства РФ, є нікчемним і свідчить про неготовність Росії до переговорів, прагнення її керівництва продовжувати війну, поглинання території України, насильницьку асиміляцію та геноцид українського народу”, – наголошують в МЗС.

У відомстві підкреслюють, що примусове нав’язування громадянства РФ громадянам України, які внаслідок російської агресії опинилися в нелюдських умовах і були позбавлені фундаментального права на вільний вибір громадянства, підтверджує злочинну сутність тоталітарного російського режиму.

“Особливе обурення викликає запроваджений без згоди отримувачів порядок видачі російських паспортів примусово переміщеним на територію РФ українським дітям та підліткам від 14 до 18 років, що є кричущим порушенням основоположних прав людини та доказом вчинення Росією геноциду українців”, – йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ.

“МЗС України рішуче засуджує введення в дію зазначеного документа, розцінює його як черговий злочин Росії проти суверенітету та територіальної цілісності України, що грубо порушує Конституцію і закони нашої держави, чинні норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання Росії”, – наголошують у відомстві.

Наслідки цього та інших нікчемних нормативних актів РФ щодо громадян України не матимуть жодних правових наслідків, ніколи не будуть визнаними ані Україною, ані більшістю держав-членів ООН.

Указ доповнює перелік злочинів у ході збройної агресії Росії, які розглядатимуться в рамках міжнародного трибуналу над керівництвом РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #росія #путін #громадянсьтво #окупація
live comments feed...