• Головна
  • Як росіяни самі розповідають правду про Маріуполь, - ФОТО
08:30, 28 грудня 2022 р.

Як росіяни самі розповідають правду про Маріуполь, - ФОТО

«Майже всі будинки в Маріуполі зруйновані. В місті залишились переважно пенсіонери. Всюди- криси, воші та антисанітарія». Це розповідають не українські журналісти. Це правда, яка проривається в відносно піарівському матеріалі російських журналістів про роботу рятувальників.

Стаття присвячена дню рятувальника росії. Двоє рятувальників, які займаються дезінфекцією, приїхали з міста Карасук в Маріуполь.

Як росіяни самі розповідають правду про Маріуполь, - ФОТО, фото-1

Вони були шоковані тим, що побачили. Порівнювали Маріуполь зі Сталінградом. «Дивно бачити таке в 21 сторіччі», - кажуть росіяни, які оголосили війну Україні і назвали війну спецоперацією.

Ось декілька цитат з тексту.

«До потрібного нам кварталу ми проїжджали два блокпости, перевіряли у нас документи. Вулиці в місті були пустельними, місцевих жителів небагато, здебільшого люди за п'ятдесят років. Деякі багатоповерхівки відновлювали будівельники з Новосибірська, шляховики ремонтували трасу. Картина обтяжлива, більшість будинків зруйновані, – пояснив Євген Мамаєв.

Сибіряки спустилися до підвалів та бомбосховищ, де в період активних бойових дій жили маріупольці. Деякі підвали вже очистили від сміття та речей, у деяких ще можна було поринути у міське життя того періоду. У величезних залах рядами розташовувалися спальні місця з матраців, дерев'яних дошок або гори ганчір'я. Тут столи, на них продукти, посуд, деякі особисті речі. Люди боялися вкотре вийти на вулиці, тож невеликі приміщення підвалів відводилися під туалет.

– Якщо бомбосховища якось пристосовані для тимчасового перебування людей – вибілені стіни, підлога бетонна, то у підвалах моторошна картина – підлога земляна, вогкість, бруд, грибок по стінах. Їхали та уявлення не мали, що тут. Але навіть нам, рятувальникам, важко уявити, що за таких умов люди жили місяць, два, три, – сказав Євген Шибков.

Як росіяни самі розповідають правду про Маріуполь, - ФОТО, фото-2

Після відходу мирних жителів, бомбосховища стали притулком кішок та собак. Зграї тварин бродили вулицями. Лише у рідкісних квартирах будинків мешкали люди.

- Воші, блохи, гризуни розносили безліч інфекцій. Все, що потрібне, ми взяли з собою. Це біозахисний костюм та респіратор, отруйні засоби. Для людини речовини для дезінфекції та дератизація небезпечні: 20 грам на літр та будь-які таргани дихнуть, – каже Євген Мамаєв.

Багато будинків було сильно пошкоджено від попадань снарядів, якісь посікли. Один будинок привернув увагу фахівців. Видимих попадань у нього не було, але збереглася лише цегляна кладка. Закопчені стіни зяяли чорними очницями вікон. Інтерес карасучан помітив місцевий житель, який тимчасово став їх гідом мікрорайоном.

- У п'ятиповерхівці з якоїсь причини сталася пожежа, але гасити не було кому. Скло від вогню лопалося, випадало вікно. Будинок просто повільно згоряв. Звісно, це виглядає страшно, – згадує Євген Мамаєв.

За чіткою інструкцією пересувалися містом обережно, дивилися під ноги, мало що. Бувало далеко чули вибухи. Це працювали сапери, зачищали територію, де потім працюватимуть шляховики та будівельники.

Рятувальники виконували свою роботу. По черзі обробляли підвальні приміщення. Спершу дезінфекція. Обприскували кожен закуток, куточок, клацання. Потім працювали на придворовій території. Наступного дня поверталися, щоб очистити оброблену поверхню. Розкладали отрути для гризунів, протягом усього періоду перевіряли «корм» та клали нові порції.

Як росіяни самі розповідають правду про Маріуполь, - ФОТО, фото-3

Не перед кожним будинком встигли забрати завали після бомбардувань. На землі валялися іграшки, одяг, ламані меблі, книги...»

Нагадаємо, що влітку окупаційна адміністрація в Маріуполі заперечувала проблеми з вошами, крисами та інфекційними хворобами. Взагалі заперечували наявність проблем з антисанітарією. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...