• Головна
  • Україна ініціює процес виключення Росії з ООН
17:09, 26 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Україна ініціює процес виключення Росії з ООН

Україна ініціює процес виключення Росії з ООН

Україна в понеділок закликала держави-члени ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування Російської Федерації в ООН, позбавити РФ статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому.

Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ України, яку цитує "Європейська правда".

МЗС нагадує, що питання членства Росії в Організації Об’єднаних Націй, як і її перебування в Раді Безпеки ООН, так і не було належним чином врегульоване відповідно до міжнародного права.

"Росія хибно вважає питання врегульованим, посилаючись на те, що вже з 24 грудня 1991 року, а в публічній площині – з 31 грудня 1991 року в Радбезі ООН з'явилася табличка з її назвою. Насправді, відповідно до Статуту ООН для цього не було і досі немає жодних легітимних підстав", – наголошується в заяві.

Зокрема зовнішньополітичне відомство звертає увагу, що в Статуті ООН немає слів "Російська Федерація", а країна не пройшла процедур і кроків для набуття членства, передбачених документом – як це зробили, приміром, Чехія і Словаччина після того, як Чехословаччина припинила існування.

"Таким чином, Російська Федерація ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. З юридичної та політичної точок зору може бути лише один висновок: Росія - узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН", – зауважує МЗС.

У заяві вказується, що ані домовленість групи країн колишнього Радянського Союзу, ані думка юридичного радника Секретаріату ООН не можуть підміняти чинний Статут Організації та не могли "слугувати основою для мовчазної згоди щодо прийняття Росії у члени ані для Секретаріату ООН, ані для держав-членів ООН, включно з членами Радбезу".

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, це станеться вже навесні
20,9%
Так, це станеться влітку
33,0%
Ні, я не вірю, що це станеться наступного року
13,1%
Ні, я не вірю, що це взагалі коли-небудь станеться
17,1%
Я не знаю
15,9%
#ООН #Україна #росія
live comments feed...