![](https://s.0629.com.ua/section/logo/upload/pers/17/logo.png?20240727)
Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО
У 2020 році маріупольський муніципалітет вирішив придбати нову ялинку. Попередня відпрацювала 9 років, і хотілося щось більш вражаючого.
Так в Маріуполі з’явилась 16-метрова красуня, дуже схожа на головну ялинку американського Нью-Йорка. Пишна, висока, з неперевершеною ілюмінацією.
Міська рада заплатила за ялинку разом з декором 3 млн грн.
Прикрасили головний символ Нового року кульками лише двох кольорів - жовтого та червоного. Ілюмінацію на дереві теж повністю оновили, і хоч вона була лише золотистого кольору, проте мерехтіла у кількох цікавих режимах.
За підсумками 2020 року маріупольська ялинка була визнана другою по красоті після київської.
Але в 2021 році сталося лихо. 19 грудня після 15.00 ялинка переломилася.
![Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1 Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Верхня частина ялинки зламалась, впала, але продовжувала горіти.
![Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2 Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Люди в місті, які гуляли біля театру, були шоковані. Всі відчули, що це дуже недобре, але гнали від себе погані думки.
Важлива річ! В той час, коли одна частина маріупольців була шокована і переживала те, що трапилось, інша частина маріупольців швидко почала грабувати ялинку, знімати з тієї частини, що опинилась на землі, ялинкові прикраси.
Як же точно всі ці події відобразили те, що сталося з з нами усіма всього два місяця потому. Коли під час окупації Маріуполя одна частина містян переживала, допомагала, рятувала, інша – грабувала магазини і квартири сусідів.
Наступного дня після пригоди журналісти 0629 вийшли на Театральну площу, щоб спитати у людей, чи бачать вони якесь недобре знамення в тому, що сталося. І маріупольці відповідали, що все буде добре, вони впевнені, ялинка просто впала.
І лише одна жінка сказала відверто те, що у багатьох було на серці: вітер – це лише зовнішня причина. Справжня – набагато глибше.
Що то за причина, ми дізнались 24 лютого 2022 року, коли путін оголосив війну Україні і розпочав бомбардування Маріуполя.
В грудні 2021-го міська влада зробила все, щоб повернути місту ялинку. Вже через тиждень після 19 грудня головна ялинка Маріуполя з новим каркасом повернулась на своє місце.
Але якщо не судьба – то воно не судьба.
В березні 2022 року, під час російського ракетного обстрілу, склад УКСа, де зберігалася ялинка, загорівся. Головна ялинка Маріуполя, яка попередила містян про трагедію, що наближається, завершила свій путь там. Вона – згоріла. А нам залишилась пам’ять про те, якою красивою вона була.
![Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3 Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
![Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4 Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
![Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5 Трагічна історія головної ялинки Маріуполя, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
До речі, як вдалось з’ясувати 0629, в січні 2022 року, після завершення різдвяних свят, команда муніципалітету ухвалила рішення придбати нову ялинку. Ось саме в ці дні в Маріуполі мала б з’явитись ялинка, більша за розміром, ніж в столиці. Це мала б стати найкрасивіша ялинка Україні і – чесно, не шуткуємо – Європи.
Можливо ми ще дочекаємося нової ялинки. Дочекаємось повернення справжнього свята в наші серця, і повернемо собі спроможність сміятись, радіти і дивитись з надією в прийдешній рік.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube