• Головна
  • Що відбувається з бюджетом Маріуполя на наступник рік
13:29, 23 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Що відбувається з бюджетом Маріуполя на наступник рік

Виконком Маріупольської міської ради узгодив бюджет Маріуполя на наступний рік. Проте це не означає, що у міста є бюджет. Законодавчо ситуація з бюджетом досі не врегульована.

До листопада 2022 року виконком дійсно мав змогу ухвалювати фінансові рішення самостійно, без участі депутатів міської ради. Треба було лише узгодити витрати з обласною військовою адміністрацією. Проте 4 листопада уряд вніс зміни і прибрав такі повноваження. 

Тепер знову, як це було і до війни, аби ухвалити бюджет на наступний рік, має зібратись сесія міської ради. В іншому випадку місто залишається без бюджету і буде користатися грошіма із розрахунку 1/12 частина бюджету 2022 року.

Для вирішення складного питання обласна військова адміністрація може створити військову адміністрацію в Маріуполі. В цьому випадку ухвалення бюджету взагалі не потрібно, бо всіма грошіма буде розпоряджатись обласна військова адміністрація.

Можливо, є і інші законодавчі варіанти, але нам про них поки не відомо.

І поки ситуація залишається в стані невизначеності, виконком Маріупольської міської влади підготовував бюджет на наступний рік в такому вигляді, в якому він це бачить.

Як зазначають в пресслужбі Маріупольської міської ради, "завдяки ефективному управлінню бюджетом міста у поточному році, на 2023 рік заощаджено 1,3 млрд грн. Більша частина, а це 900 млн грн, спрямували на підтримку ЗСУ, шляхом придбання військових облігацій. Після їх повернення у 2023 році, кошти підуть на відновлення Маріуполя", - йдеться у повідомленні.

"Ми віримо в наші Збройні Сили України та віримо, що у другій половині 2023 року ми повернемось в український Маріуполь, - зазначають в муніципалітеті. - Тому на 2023 рік визначено три ключові пріоритети бюджету Маріуполя:

  • Підтримка маріупольців – гуманітарна та соціальна допомога, реабілітація.
  • Відновлення діяльності комунальних підприємств та інфраструктури міста після його звільнення. Ремонт житла маріупольців, інженерних мереж, лікарень та шкіл. 
  • Безпека. Підтримка ЗСУ залишається в пріоритеті. Продовжимо надавати допомогу нашим захисникам та підтримувати звільнених з полону Героїв-оборонців Маріуполя".
Що відбувається з бюджетом Маріуполя на наступник рік, фото-1
Що відбувається з бюджетом Маріуполя на наступник рік, фото-2
Що відбувається з бюджетом Маріуполя на наступник рік, фото-3

"Бюджет Маріуполя на 2023 рік повністю орієнтований на маріупольців. Підтримка людей, відновлення міста, а також підтримка наших захисників, які забезпечують безпекову складову. Попри те, що надходження до бюджету суттєво скоротилися у порівнянні з минулими роками, головне – ми змогли захистити та зберегти бюджет Маріуполя. Після повернення до міста зможемо одразу почати швидке відновлення критичної інфраструктури, щоб люди отримали базовий рівень життя у короткий строк", – зазначив мер Вадим Бойченко.

Підкреслюємо: це не ухвалений бюджет, а пропозиції щодо бюджету. Законодавчо питання бюджету не визначено. 

"Ми чекаємо на рішення, які будуть ухвалюватись щодо Маріуполя і таких міст, як Маріуполь", - пояснили 0629 в пресслужбі міськради.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, попри все. Бо це свято дає надію на краще майбутнє
25,9%
Так, буду, заради дітей. В іншому випадку не святкував (-ла) би.
14,1%
Ще не знаю. Настрій не святковий. Обговорюємо з родиною.
16,3%
Не визначився (-лась). Нема з ким святкувати. Але ж треба далі жити...
7,6%
Ні. Цього року не святкуватиму. Дочекаюсь перемоги
26,9%
Мабуть, вже ніколи не буде в моєму житті місця для свята
9,3%
#Маріуполь
live comments feed...