• Головна
  • В Україні посилять покарання за дезертирство. Залужний підтримав законопроєкт
11:16, 20 грудня 2022 р.
Надійне джерело

В Україні посилять покарання за дезертирство. Залужний підтримав законопроєкт

Верховна Рада 13 грудня проголосувала за законопроект № 8271, який посилює кримінальну відповідальність за низку злочинів, скоєних військовими та пов’язаними з конфліктами з керівництвом. На сайті Президента України вже зареєстровано петицію із закликом ветувати цей законопроект, пише НВ.

Деякі правозахисники вважають, що цей закон порушує дуже багато прав військовослужбовців. Проте на думку командувача армією генерала Залужного, закон треба підтримати.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив наступне:

«Сьогодні я змушений підняти досить складну тему — посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів. Я підтримую відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною Радою України, і прошу Президента підписати закон», — повідомив Залужний під час відеозвернення.

Головнокомандувач підкреслив, що його думка віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього питання.

Він додав, що армія тримається на дисципліні, і якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а «відмовники» можуть заплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат — це несправедливо.

Залужний пояснив, що оголені ділянки фронту через самовільний відхід військових змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей.

Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною, а так не має бути, наголосив він.

«Чи можна зарадити цій проблемі у більш мʼякий спосіб? Розʼяснювати, переконувати… Так, якщо йдеться про мирний час. В умовах війни потрібні швидкі дієві рішення. Чи існує загроза посилення безкарності командирів? Ні, командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність. І я повністю довіряю своїм підлеглим», — сказав він.

Головнокомандувач підкреслив, що працює над усуненням проблем, які призводять до мимовільного відходу військового. Він зазначив, що у демократичному суспільстві нормально дискутувати на такі чутливі теми публічно доти, доки це не заважає ЗСУ вигравати війну.

«Тому я закликаю всіх поставити крапку у цій дискусії. І разом наближати Перемогу», — підсумував Залужний.

Нагадаємо, що під час оборони Маріуполя в результаті залишення бойових позицій окремими військовими підрозділами були оголені цілі ділянки західної частини Маріуполя. Ворог увійшов в місто. А оборонці вимушені були посунутись в бік моря.

В підсумку оборону міста довелось вести в повному оточенні на території МК "Азовсталь".

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Залужний
live comments feed...