• Головна
  • Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні
16:09, 16 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні

Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні

В Маріуполі зараз знаходиться близько 30 тисяч російських громадян. Всі вони приїхали в Маріуполь заробляти гроші. 

Російські ЗМІ багато пишуть про те, як саме проходить рекрутінг на роботи в Маріуполь і інші міста окупованої частини Донеччини. Найбільше людей скеровує у Маріуполь Санкт-Петербург. Саме цей город взяв на себе місію «шефів» над зруйнованим містом, тож пітерцям доводиться виконувати обіцянки, які надавав їхній губернатор.

Серед компаній, які погоджуються брати на себе контракти з будівельних робот в Маріуполі, немає відомих, пише пітерське видання «Фонтанка». А все через побоювання потрапити під санкції.

Проте невідомі компанії, які не мають виходів на ринки Європи, залюбки підв’язуються на такі роботи. Людям пропонують повний пансіон: проживання в гуртожитках (ось для кого ремонтують гуртожитки в Маріуполі – ред.), триразове харчування, доставка до місця роботи і навіть захист від мобілізації.

Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні , фото-1

Яким чином, з яких джерел фінансуються роботи з відновлення Маріуполя,  тримається в таємниці. Як стало відомо, до жовтня 2022 року фінансування відбувалось поза російськими законами. Тобто скеровувались гроші місцевого бюджету Санкт-Петербургу на допомогу місту, яке не має жодного стосунку до російської федерації. А це – фактично крадіжка бюджетних грошей. Так, «узаконенная» крадіжка. Проте можновладці стараються про це мовчати.

Однак, пише «Фонтанка», коли справа доходить до безпосереднього виконання робіт – монтажу водопроводу чи то розборці завалів – доводиться вибиратися з цього закулісся і звертатись до людей відкрито, називаючи підрядників, які взялись виконати роботу і сплатити людям гроші.  

Зарплату рекрутери пропонують гідну. Наприклад, каменяру в Маріуполі обіцяють видавати на руки від 110 тисяч рублів щомісячно. Така ж приблизно зарплата пропонується і іншим будівельним спеціальностям. Менше лише у різноробочих та, наприклад, поварів будівельної бригади – у них десь 80-90 тис. рублів зарплата. І це вдвічі більше, ніж за таку саму роботу пропонується зарплата в самому Санкт-Петербурзі. 

Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні , фото-2
Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні , фото-3

Ми подивились на сайті служби зайнятості росії, які вакансії є в Пітері та Москві. На роботу каменяра  або зварювальника запрошують людей із зарплатою 50-70 тис. рублів. Причому там для того, щоб претендувати на вакансію, потрібно мати 3-річний досвід роботи (для роботи в Маріуполі беруть всіх підряд, взагалі без досвіду).

Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні , фото-4

А в регіонах зарплата ще менша. Тому не дивно, що в Маріуполі, окрім столичних мешканців також працюють будівельники з Воронежу, Краснодару, Тули, багато з азіатських регіонів росії. Для них можливість отримувати 110 – 150 тис рублів на місяць – це просто манна небесна.

А ось за ту ж саму роботу місцевим мешканцям в Маріуполі платять набагато менші гроші. Ми вже не кажемо про те, що в квітні-травні всі місцеві взагалі працювали виключно за продуктові пайки.

Зараз, звісно, така історія більше не практикується. Люди отримують непогані, за мірками теперішньої ситуації у місті гроші.

Наприклад, маріупольський інженер зараз отримує в місті 65-75 тис рублів, в той час як російський фахівець, що працює в місті на вахті, - 150-200 тис. рублів. Середній дохід крановика – 37-40 тис. руб., маляра – 30 тис. руб., а різноробочого -   десь на рівні 25-27 тис. рублів.

Скільки заробляють в Маріуполі російські будівельники, а скільки – маріупольці. Які професії потрібні , фото-5

Але місцеві скаржаться, що і цього, буває, не отримують вчасно.

«Дуже різні організації беруть субпідряди. І далеко не всі з них працюють прозоро. Я вже стикнувся з тим, що відпрацював два тижні. Мені пообіцяли аванс, нічого не заплатили, стали казати, що отримаю через місяць. Я не став експериментувати, одразу пішов з тієї фірми. Мені гроші, до речі, досі не сплатити, - розповів 0629 місцевий мешканець Павло, який заробляє тим, що кладе плитку. – Тому я зараз більше не маю справ з напівлегальними фірмочками, які пропонують багато, але по факту не укладають жодних угод і не несуть жодних зобов’язань».

Павло каже, що потрапити на шахраїв в Маріуполі дуже легко.

«Фірма АСГ на Кронштадській, 6, заробітну плату робочим не виплачує, лише обіцяють. А обіцяли платити кожен тиждень. Обманщики», - поскаржився 0629 чоловік, який попросив не називати його.

Фірма АСГ, на яку він поскаржився, зареєстрована в Москві, і основний напрямок її роботи - операції з нерухомістю. Але ось, виявляється, що на будівництві  в Маріуполі вони теж якимось чином отримали субпідряди.

Станом на 1 грудня в Маріуполі російські роботодавці заявили про  4 525 вакансій, з яких більша частина – це вакансії у будівельній галузі, повідомляє центр зайнятості окупантів. 

Серед затребуваних професій – муляр, бетонщик, скляр, покрівельник, маляр, штукатур, слюсар аварійно-відновлювальних робіт, дорожній робітник, електромонтер, машиніст екскаватора, електрозварювальник, а також лікар, педагог.

В Маріуполі майже немає вакансій для жінок.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, попри все. Бо це свято дає надію на краще майбутнє
25,9%
Так, буду, заради дітей. В іншому випадку не святкував (-ла) би.
14,1%
Ще не знаю. Настрій не святковий. Обговорюємо з родиною.
16,3%
Не визначився (-лась). Нема з ким святкувати. Але ж треба далі жити...
7,6%
Ні. Цього року не святкуватиму. Дочекаюсь перемоги
26,9%
Мабуть, вже ніколи не буде в моєму житті місця для свята
9,3%
#Маріуполь
live comments feed...