• Головна
  • Українці підтримують звільнення Криму і Донбасу, але проти війни на території росії, - "Рейтинг"
12:00, 13 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Українці підтримують звільнення Криму і Донбасу, але проти війни на території росії, - "Рейтинг"

До 85% українців впевнені, що перемогою України у війні є звільнення усіх її територій, включно з окупованим Кримом і Донбасом.

Про це свідчать результати дослідження «Відбудова України та міжнародна допомога», проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 20-21 листопада.

"З початку повномасштабного вторгнення росії переконаність у тому, що перемогою України у війні є звільнення усіх її територій включно з Кримом та окупованим Донбасом, зросла (з 74% у березні до 85% у листопаді 2022). Лише 9% обрали варіант повернення лише територій, які Україна контролювала до 24.02.22. Водночас за продовження  бойових дій на території росії виступають не більше 5%. Підтримка деокупації усіх території України без виключення абсолютна (більше 80%) серед представників усіх регіонів  країни", - - йдеться в результатах дослідження.

Також зазначається. що зросла кількість тих, хто підтримує відновлення Україною статусу ядерної держави (з 47% – у 2019 році, до 53% – у 2022). 

Вступ України в НАТО підтримує 61% респондентів, ядерне роззброєння росії - 50%.

"За підписання мирних угод з росією як метод стримування агресії – лише 8%. Дещо більше в ефективність підписання мирних угод з росією вірять мешканці сходу й півдня, а також ті, хто підтримує відвоювання військовим шляхом лише території, контрольованої на 24.02.2022. Водночас в усіх регіональних та вікових групах переконлива більшість обирали найкращою гарантією безпеки вступ України в НАТО та ядерне роззброєння росії", - зазначається у дослідженні.

Опитування проводилося серед 1000 респондентів віком від 18 років методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера) в усіх областях, де є український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.

Водночас, за думкою опитаних, комунікація та енергетична інфраструктура (64%) – головний пріоритет для відбудови у постраждалих громадах на думку усіх опитаних . Як другий пріоритет найчастіше обирали відбудову соціальних закладів (школи, лікарні) – 29%, дещо рідше – відновлення приватного житла й комунікацій (по 24%), транспортної інфраструктури (17%). 

"Думки щодо стратегії відновлення пошкодженої інфраструктури розділились: 48% вважають, що відновлення має відбутись якомога швидше, а 49% – за те щоб відновлення тривало довше натомість з впровадженням зеленої енергетики, модернізацією. Серед вихідців зі східних областей дещо більше тих, хто хоче швидкого відновлення, однак і серед них близько 40%, котрі не проти зачекати задля модернізації інфраструктури. Серед мешканців центру та заходу дещо більше тих, хто за повільнішу відбудову, але з модернізацією. Також спостерігаються відмінності у поколіннях: коли старші хочуть якомога швидше відновити інфраструктуру, то більшість молоді прагне модернізації й виступає за впровадження зеленої енергетики", - підсумовують дослідники.

Докладніше про результати дослідження тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #опитування
live comments feed...