• Головна
  • В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО
11:26, 7 грудня 2022 р.
Надійне джерело

В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО

Вже тиждень в Маріуполі тримається мороз. Вчора позначки термометрів опустились нижче нульової відмітки на 10 позначок. І це стало справжньою гуманітарною катастрофою в місті – третьою за рахунком після російських обстрілів навесні та антисанітарії та інфекційних хвороб влітку.

Опалення

Попри зусилля, окупанти так і не змогли налагодити систему опалення в місті. Вони запустили декілька котелень. Наприклад, невеличка котельна на 16 мікрорайоні тепер отоплює будинки, які раніше опалювались від великої і потужної котельні «Західна».

Це не принципове, а тимчасове вирішення проблеми. Як і завезення міні-котелень. Бо вони працюють на дизпаливі. А за інформацією 0629, окупантам через постійні обстріли і військові дії, ніяк не вдається зробити запаси пального. Тобто цю систему опалення неможна назвати надійною.

Зараз серед 16 шкіл, які окупанти запустили в роботу, з теплом лише 4. Інші фактично перестали працювати. Температура в класах опустилася нижче нуля. Дітей перевели на дистанційне навчання, але через проблеми з інтернетом, відсутністю в деяких родинах комп’ютерів ця форма навчання доступна далеко не всім родинам.

Ми не маємо інформації, скільки садочків всього працює зараз в Маріуполі, але батьки на чат-бот 0629 повідомляють, що більшість садочків також без опалення.

Також маріупольці повідомляють, що в деяких будинках на Лівобережжі, на бульварі Шевченка, на вул. Карпинського в Іллічівському районі опалення дали, але не зробили кровлю, не вставили вікна. Тож це опалення не дає ніякого результату.

Дуже часто теплоносій в будинки подається без попередньої опресовки систем, тож брудна коричнева вода ллється не в трубах, а по стелях і стінах квартир. І в умовах морозу це стає справжньою катастрофою для маріупольців.

Реальна, а не намальована картина маріупольського життя зараз така

Ми зібрали декілька скарг з конкретними адресами від мешканців.

«Допоможіть будь ласка вирішити питання відновлення газопостачання в Іллічівському районі по вул. Доменна, Австрійська, Бодрова, пр. Ілліча. У нас багатоквартирні будинки, всі мають газові котли, тобто опалення за допомогою газу. Люди у своїх будинках просто замерзають. Усі включають для обігріву обігрівачі, внаслідок чого постійно трапляються аварії на підстанції, і щодня ті чи інші будинки цілодобово виявляються знеструмленими. Просто крик душі».

В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Вул Челюскінців – така сама ситуація

«50 років СРСР будинок 55. Підрядники демонтували опалення 23 листопада та пропали!! Виміри вікон зняли ще 14 листопада, сказали: вікон чекайте 1-1,5 тижня. В результаті ні опалення, ні вікон, нічого! У квартирі +1, через брак напруги обігрівачі не справляються! Стояки з водою замерзли! У будинку живуть люди похилого віку, інваліди та діти!»

«Вул. Блажевича, 67 та 2 будинки по пр. Металургів, у кам'яному столітті. Газ дали місяць тому, тиждень тому відключили. Якось потрапила вода в систему. Обійшли  квартири, у всіх мешканців сухо. Яму на подвір'ї викопали та поїхали. На дзвінки відповідь одна - ми про вашу проблему знаємо. Не телефонуйте. Опалення немає, опресовку зробили вчора. І все. Постійно горять фази у будинку, світла немає постійно. Нині напруга 140-165. У квартирах +10. Їсти не приготуєш, немає напруги чи світла. ЖЕК не реагує. Вчора не було води в будинку, виявилося прогнило коліно у підвалі».

В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

«Вул.Зелинского, 1 Немає вікон у під'їзді, квартирах опалення дали  - опалюємо вулицю, дах зруйнований, тече. Підрядники годують обіцянками».

«Бульвар Шевченко 248, батареї встановили і на цьому все! Вікна не ставлять, тепло не дають. Куди звертатися?!»

«Пр. Будівельників уже кілька днів немає світла, батареї зрізали та поїхали. У трьох під'їздах дали світло, а решта трьох під'їздів без світла та тепла. На вулиці 10 градусів морозу. У ПЕК сказали, що багато замовлень і не до Вас. Людям треба загинути?»

«Немає світла на вул. Панфілова будинок-52, 48,49, 45 . Вже 5 днів. Немає газу та опалення взагалі. Як додзвонитися до РЕМ? Коли вирішиться питання зі світлом?»

«Нахімова, 168 . Роботи з ремонту ведуться, але дуже мляві. Вікон немає, газу немає, опалення немає, дах почали робити і кинули. Все тече під'їздом».

«Урицького, 82. Написали, що роботи розпочато з 1 жовтня, а вони з'явилися числа 20 листопада. 24 листопада зняли біля половини будинку батареї, а наступного дня у підвалі увімкнули воду, затопило квартири. Робітники кудись зникли ... їх більше ніхто не бачив».

«Пр.Будівельників, 138.  Без тепла, без газу, а тепер і без води вже 3 дні! Замерзаємо!».

В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

«На Ленінградському 9-поверхівка без тепла і газу. Під час війни згоріла наполовину, плити перекриттів пузом усі, в мікротріщинах. І оце все вони збираються відновлювати ..... шок .... жити під згорілими 5 поверхами. А якщо складеться ? Війну пережили і померти вдома в згорілому під'їзді? Зашибісь просто».

Таких повідомлень в соцмережах – сотні. 

Реакція окупаційної адміністрації

Гауляйтер Маріуполя Костянтин Іващенко почав зустрічатись з людьми. Проте мешканцям не повідомляють, що такі зустрічі будуть відбуватись. Зганяють більш лояльне населення.

Але навіть в умовах «теплої ванни» перед гауляйтером ставлять такі питання, на які він не має відповідей.

В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

«Чудово, що мер дуже турбується про мешканців міста! При цьому на зустрічі жодної чіткої відповіді щодо вирішення побутових проблем він не надав! Сєченова 50 - немає газу, не опалення і 4 діб немає світла. У квартирі + 5 ( це в утеплених квартирах та з вставленими вікнами). Залишилося відключити воду-і повертаємось до воєнного часу! Не до однієї комунальної служби не додзвонишся! Ось так треба вміти працювати мером!»

На фото – Костянтин Іващенко на зустрічі з мешканцями. Обличчя промовисте – «а що я тут роблю взагалі…»

Він не впорався з підготовкою так званого «маневреного фонду», який обіцяв запустити до холодів. Два гуртожитки дійсно були заселені, але цього недостатньо. Більша частина будівель все ще в роботі. А новини про їхнє заселення повідомляються в майбутньому часі. Тільки вже обіцяють переселення не до холодів, а до кінця цього року.

Але ж до кінця року ще треба дожити – фізично.

Проблеми з підготовкою тимчасового житла в Донецьку пов’язують з корупцією. Бо розкрадання грошей і майна відбувається на всіх рівнях, в тому числи і на будівництві.

Навіть обігрівачі в Маріуполі розікрали. За інформацію ватажка терористичної організації «ДНР» Пушиліна, на Маріуполь було виділено 12 тисяч обігрівачів, які Іващенко мав би роздати мешканцям. Але за словами того ж Пушиліна, Іващенко роздав лише 150 штук (!).

В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

На допомогу прийшли російські бізнесмени, які за рознарядкою із центру стали закуповувати обігрівачі самостійно і привозити їх в Маріуполь безпосередньо, без участі прокладок у вигляді Іващенка.

Але ресурси бізнесу виявились не безкінечними. Близько 20 тисяч заявок так і залишились невиконаними.

Тож гнів людський наростає. Люди почали в Маріуполі ставити питання, які дуже властиві українському народу і абсолютно незрозумілі росіянам. Вони питають: «А хто взагалі обирав до влади цього Іващенка? Гнати його треба під три чорти».

Коли було тепло на вулиці, таких питань люди не ставили і більше писали про відродження Маріуполя.

Зараз навіть речник Іващенка, Андрій Кіор визнав проблему. І став закликати на своєму Телеграм-каналі ("Новий Маріуполь") всіх мешканців, які в Маріуполі мають вціліле житло, пускати до себе людей з підвалів.

Взагалі, проявивши неспроможність впоратись з шквалом комунальних проблем, які наробили, окупанти вирішили підняти хвилю в масах щодо чужої приватної власності.

Зараз в Маріуполі готується суспільна думка, що відбирати чуже приватне мане людей, які через війну виїхали з Маріуполя, - це нормально.

Телевізійники готують сюжети з цього приводу, проводять «опитування» в Маріуполі.

Мародерство в Маріуполі таким чином виходить на новий рівень. Після пограбування квартир і магазинів окупанти підбурюють людей до крадіжки нерухомого майна.

І основна задача російських пропагандистів  - довести всім,  що так можна.

Маріуполь зараз такий.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Михайло Вершинін
51,2%
Вадим Бойченко
16,6%
Степан Махсма
4,1%
Петро Андрющенко
11,0%
Михайло Когут
12,0%
Олександр Лашин
5,2%
#Маріуполь #холод
live comments feed...