• Головна
  • В Україні заборонять церкву Московського патріархату
08:44, 2 грудня 2022 р.
Надійне джерело

В Україні заборонять церкву Московського патріархату

Президент України Володимир Зеленський дав доручення Раді національної оборони звернутися до Верховної Ради з проханням розглянути законопроєкт про заборону  діяльності релігійних установ, пов'язаних з країною-агресором.

Про це Зеленський повідомив під час свого вечірнього звернення.

"Забезпечимо, зокрема, духовну незалежність. Ми ніколи й нікому не дозволимо будувати імперію всередині української душі, - сказав Президент. - Сьогодні відбулося засідання РНБО. Засідання, на якому ми розглянули численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором.

На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Не можливо бути трохи вагітним». Митрополит Маріупольський та Донецький вимагає покарання для російських попів, - ФОТО

Отже, перше. РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Друге. Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності – вжити передбачених законом заходів.

Третє. Забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Четверте. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

І пʼяте. Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави.

Цими та іншими рішеннями ми гарантуємо Україні духовну незалежність.

Хочу підкреслити: у 1991 році наша держава стала саме на законний і демократичний шлях. Цим шляхом ми й будемо йти далі. Лише правові кроки. Виважені рішення. І національні інтереси" - заявив Президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Обшуки в Києво-Печерській лаврі. СБУ шукає російських спецслужбовців, - ФОТО

Нагадаємо, що напередодні депутат Олексій Гончаренко зареєстрував петицію про невідкладний розгляд законопроєкту, який би заборонив діяльність церкви країни-агресора та повернув державі арендовані релігійній споруди, особливо лаври.

Всього за три дні петиція набрала необхідну кількість голосів.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Україна #росія #церва УПЦ МП
live comments feed...