• Головна
  • Вимірювач зради. В Маріуполі запускають проєкт Зрадомір, щоб зафіксувати прізвища колаборантів і державних зрадників
11:31, 23 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Вимірювач зради. В Маріуполі запускають проєкт Зрадомір, щоб зафіксувати прізвища колаборантів і державних зрадників

Непокаране зло повертається. Це основний висновок, який ми мали б зробити після 2014 року. Після звільнення Маріуполя від банд так званої «ДНР»,  тисячі людей через недосконалість українського законодавства змогли уникнути відповідальності за підривну діяльність проти України, участь в незаконному референдумі тощо. Тепер, у 2022 році, після російської окупації Маріуполя, всі ці люди стали опорою окупаційної адміністрації рф.

Щоб не повторювати помилок, і створили сайт «Зрадомір». Це маріупольський аналог загальновідомого "Миротворця".

Вимірювач зради. В Маріуполі запускають проєкт Зрадомір, щоб зафіксувати прізвища колаборантів і державних зрадників, фото-1

«Основана ідея проєкту «Зрадомір»  - це неминуча відповідальність за власні вчинки. Людина має розуміти наслідки своєї злочинної діяльності. Має усвідомлювати, що вона коїть злочин проти держави, паспорт якої має, а значить, неодмінно буде покарана за ці злочини. Це питання справедливості, яка має бути відновлена. І це питання уникнення майбутніх загроз для суверенітету України. Ми в Маріуполі як ніхто знаємо ціну, яку доводиться платити за це», - вважають ініціатори проєкту.

Вони створили публічну базу даних колаборантів та  державних зрадників, які мешкають в Маріуполі. І зараз активно її заповнюють. 

Цією базою можуть скористатись правоохоронні органи для здійснення певних кроків для притягнення до відповідальності злочинців.

«В березні цього року Верховна Рада ухвалила зміни до кримінального кодексу і посилила покарання за колабораціонізм. Ми в зв’язку з цим хочемо дати  зрозуміти кожному мешканцю Маріуполя в окупації, що найменші дії проти держави в окупації стають публічними и мають серйозні наслідки. Навіть такі дрібниці - як пост в домовому чаті, це привід потрапити в цю базу і бути ідентифікованим, а потім – бути притягненим до кримінальної відповідальності. Такі вироки вже ухвалюють українські суди», - пояснюють автори проєкту.

Діяльність проєкту планується здійснювати на двох етапах.

Перший - період окупації. Тут головне – створення бази даних колаборантів та зрадників, які мешкають в Маріуполі. Оприлюднення цієї інформації має додати проблем людям, які користуються паспортами України, закордонними паспортами України задля того, щоб розносити антиукраїнську дезінформацію по Європі і інших країнах світу.

Другий етап – період після деокупації міста. Тут головна мета проєкту – допомогти правоохоронним органам притягнути до відповідальності людей, які потрапили в цю базу.

Наразі сайт щодня наповнюється новими «героями». 

По кожному з них надається опис злочинної діяльності. Відповідно до типів правопорушень, які скоїла людина, програма прораховує рівень зради. Він зазначений ліворуч від прізвища колаборанта.

Вимірювач зради. В Маріуполі запускають проєкт Зрадомір, щоб зафіксувати прізвища колаборантів і державних зрадників, фото-2

Автори проєкту закликають маріупольців долучатись до цієї справи і надсилати інформацію про колаборантів, які відомі їм. Анонімність співпраці гарантована.

На головній сторінці сайту, праворуч, ви побачите кнопку «Додати колаборанта». Натисніть – і ви перейдете на анкету, куди треба внести дані на зрадника.

Вимірювач зради. В Маріуполі запускають проєкт Зрадомір, щоб зафіксувати прізвища колаборантів і державних зрадників, фото-3
Вимірювач зради. В Маріуполі запускають проєкт Зрадомір, щоб зафіксувати прізвища колаборантів і державних зрадників, фото-4

Після цього адміністратор сайту перевірить інформацію і внесе дані в базу.

«Закликаємо всіх зацікавлених людей, адміністраторів Телеграм-каналів з аналогічними задачами до співпрації. Покарання злочинців – це питання відновлення справедливості. Без цього не може бути перемоги», - кажуть автори проєкту.

ПОСИЛАННЯ НА САЙТ ЗРАДОМІР

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #колаборанти
Останні новини
live comments feed...