• Головна
  • Знесення радянських пам'ятників на території України
19:00, 12 листопада 2022 р.

Знесення радянських пам'ятників на території України

Знесення радянських пам'ятників на території України

В Одесі демонтують пам'ятник Катерині II

У липні 2022 року відбулося електронне голосування щодо подальшої долі пам'ятника Катерині Другій. За повний демонтаж проголосували понад 25 000 осіб. Одесити створили ще одну петицію на ім'я президента, де запропонували замінити цей пам'ятник скульптурою актора Біллі Херрінгтона.

З початку війни в Україні цей пам'ятник пережив кілька актів вандалізму. Його обливали фарбою, а до лівої руки імператриці прикріплювали петлю. Після цього пам'ятник був обнесений дерев'яною огорожею, а сама скульптура була покрита пакувальним матеріалом.

Це не перші випадки, коли цей пам'ятник був повністю прибраний з площі. Конструкція складається з королеви в повний зріст, нижче представлені ще чотири особистості, які внесли свій вклад в розвиток морського порту. З приходом до влади компартії пам'ятник був знятий більшовиками. Проект перенесли в музей, але спочатку хтось навіть запропонував переплавити його для снарядів. Пізніше від цього відмовилися. На місці Катерини II було встановлено погруддя Карла Маркса. Пізніше це місце віддали під пам'ятник Потьомкінам.

Пам'ятник «Засновникам Одеси» вшановує не тільки Катерину Другу. В основі пам'ятника лежать фігури чотирьох особистостей:

  • Хосе де Рібас;
  • Франц де Воллан;
  • Григорій Потьомкін;
  • Платон Зубов.

Пам'ятник був побудований українським архітектором Юрієм Дмитренком у 1900 році. У проекті також брали участь скульптор Михайло Попов, інженер А. Сікорський. Щоб бути в курсі інших подій в Україні, читайте новини на meta.ua.

Подальша доля пам'ятника Катерині Другій поки не ясна. Але про те, що його прибирають з площі, вже відомо. Робиться це комунальними службами. Найближчим часом буде відомо, що з'явиться на місці цього пам'ятника. Історичні пам'ятники, пов'язані з Росією, зносять не тільки в Україні, але і в європейських країнах. У Латвії, Естонії та Литві зносять меморіали радянським воїнам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Знесення радянських пам'ятників
live comments feed...