• Головна
  • В Москві відправили за грати власників компанії, яка займається відбудовою Маріуполя
11:17, 11 листопада 2022 р.

В Москві відправили за грати власників компанії, яка займається відбудовою Маріуполя

Басманний суд Москви заарештував до кінця грудня голову ТОВ «Петербурзький Ренесанс», яке брало участь у низці гучних реставраційних проектів в росії, а нині задіяне у відновленні Маріуполя, Івана Оринчука та колишню співробітницю компанії Оксану Оринчук. Хто тепер буде керувати «російським відновленням» Маріуполя – не відомо.

Поки що затриманим інкримінують шахрайство, яке не стосується будівництва в Маріуполі, але то є питання часу.

Обидва прикриваються Маріуполем задля того, щоб уникнути тюрми, але їм це не вдалося. Суд не взяв до уваги Маріуполь і відправив обох за грати.

Як повідомляє російське видання «Комерсант», за версією слідства, брат і сестра викрали понад 70 млн. руб. з авансових платежів, що надійшли за контрактами із Федеральною службою охорони РФ (ФСТ). Мова йде про контракти на ремонт похитнувшихся веж Кремля.

В Москві відправили за грати власників компанії, яка займається відбудовою Маріуполя, фото-1

Першим Басманний суд Москви розглянув клопотання ДСУ СКР про взяття під варту до 29 грудня цього року Оксани Оринчук, яка колись обіймала посаду гендиректора ТОВ «Петербурзький Ренесанс». З приводу її нинішнього місця роботи між слідчим та адвокатом виникла невелика суперечка. Адвокат пані Оксани намагався прикритись Маріуполем, мовляв, жінка працює на відбудові окупованого міста і дуже там потрібна. Але не вийшло, суд не взяв цю обставину до уваги.

Аргументуючи клопотання про арешт, слідчий повідомив, що пані Оринчук висунуто звинувачення у тяжкому злочині — особливо великому шахрайстві (ч. 4 ст. 159 КК РФ). За матеріалами справи, у 2018 році компанія підписала з ФСТ контракти на проведення ремонтно-реставраційних робіт у Царській, Набатній, Костянтино-Єленінській, Беклемішівській, Петрівській, Збройній, Комендантській, Тайницькій, Водовзводній та Боровицькій вежах Московського Кремля.

За даними слідства, керівники «Петербурзького Ренесансу», отримавши від замовника авансові платежі, викрали 70400000 руб.

При цьому, укладаючи контракти, вважає слідство, фігуранти знали про нестійке фінансове становище своєї фірми.

За даними СПАРК, компанія «Петербурзький Ренесанс» була внесена до реєстру несумлінних постачальників після робіт з реставрації веж Московського Кремля та Соловецького монастиря, а також через затримку робіт у Ново-Єрусалимському монастирі у підмосковній Істрі. А Іван Оринчук нібито подавав заяву про банкрутство.

Що стосується Івана Оринчука, слідчий попросив долучити до справи довідку про те, що арешт обвинуваченого не вплине на перебіг відновлювальних робіт у Маріуполі, а захист — численні, зокрема урядові, подяки та грамоти, яких Іван Оринчук удостоївся за роботу на різних значущих об'єктах.

В Москві відправили за грати власників компанії, яка займається відбудовою Маріуполя, фото-2

Сам Іван Оринчук провину не визнав. Він сказав, що «кремлівські» контракти було укладено на суму 400 млн руб., але вже у травні 2019 року замовником було розірвано.

"Були претензії, мене викликали до Слідчого комітету", - сказав реставратор. Щоб виконати зобов'язання, за словами обвинуваченого, вони із дружиною «продали будинок під Москвою та машини». "Тікати нікуди - один син юнга, інший кадет", - сказав підслідний. Він заявив, що в історії з реставрацією об'єктів Кремля став жертвою застереження з боку людини, яка сама хотіла отримати контракт.

Адвокат попросила для підзахисного підписку про невиїзд, щоби реставратор міг продовжити роботи в Маріуполі. За словами захисту, готівка - 1,5 млн руб., вилучені у Івана Оринчука при затриманні, він віз робітникам саме в Маріуполь, оскільки там не працюють банки і банкомати. Адвокат Наталія Карінова також нагадала про історію здирництва у Івана Оринчука хабара одним із співробітників ФСТ при реставрації об'єктів Кремля, зазначила, що він сам повідомив про це правоохоронців, і припустила, що йому зараз «мстять». Адвокат попросила для підзахисного бодай домашній арешт, але суд відправив бізнесмена до СІЗО.

Тож хто тепер буде керувати відбудовою Маріуполя – питання залишається відкритим. І чи буде взагалі тривати це псевдовідновлення -  також не відомо. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...