• Головна
  • Руїни, жах, безлюддя. Що росіяни зробили зі Старим Маріуполем, - ВІДЕО
10:20, 10 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Руїни, жах, безлюддя. Що росіяни зробили зі Старим Маріуполем, - ВІДЕО

Маріуполь був заснований Запорізькими козаками приблизно в XVII сторіччі. Проте від того періоду не залишилось вцілілих будівель – лише залишки старовинних споруд, які знаходили під час розкопок. Більша частина так званого Старого Маріуполя – це купецькі будинки XIX сторіччя, а також грецькі будинки того ж періоду. 

І це насправді унікальний ансамбль, який не відрізнявся помпезністю, проте був незвичайним, а саме тому – цінним. Наприклад унікальні грецьки арки. Справа в тому, що греки, примусово депортовані з Криму, селилися в Маріуполі великими родинами. В одному дворі, вхід в який відкривали грецьки арки, мешкали по декілька родин одного великого роду. Це можна було побачити лише в Маріуполі.

Було… 

Бо 24 лютого російська армія почала обстрілювати місто. І в перших числах березня ракетні обстріли перетворились на тотальні, килимові бомбардування, в результаті чого в Центральному районі міста першими постраждали саме старі одно- та двоповерхові будинки Старого Маріуполя.

Потім під обстрілами опинились великі історичні будинки, як то будинок Державного банку, будинок Гампера, Іллі Юр’єва, Томазова тощо.

Фактично жодна будівля XIX сторіччя не зберіглася недоторканою. Є будинки, які повністю знищені – до фундаменту, до останньої цегли.

Руїни, жах, безлюддя. Що росіяни зробили зі Старим Маріуполем, - ВІДЕО, фото-1
Руїни, жах, безлюддя. Що росіяни зробили зі Старим Маріуполем, - ВІДЕО, фото-2

Є такі, що пошкоджені, але їх ще можна відновити.

Руїни, жах, безлюддя. Що росіяни зробили зі Старим Маріуполем, - ВІДЕО, фото-3

Найбільш міцними виявились будинки сталінської забудови на проспекті Миру. Але за ними ховається безцінна архітектурна спадщина Маріуполя, від якої не залишилось майже нічого.

Ось як сьогодні виглядає Старий Маріуполь. Це місто-привід, де ще досі живуть люди, які переховуються в будинках-руїнах за шторками та ковдрами, що завішують вікна.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...