• Головна
  • Що краще – ламінат чи паркетна дошка?
Новини компаній
15:48, 7 листопада 2022 р.

Що краще – ламінат чи паркетна дошка?

Новини компаній
Що краще – ламінат чи паркетна дошка? , фото-1

Саме таким питанням дуже часто задаються відвідувачі наших торгово-виставкових стендів та сайту. Ми зі свого боку намагатимемося найбільш аргументовано відповісти на це питання. Обмовимося відразу, що і той і інший вид покриття витримали випробування часом і, безумовно, мають право на існування. Якому виду покриття віддати перевагу залежить тільки від ваших уявлень про ідеальний інтер'єр.

По-перше, розберемося з визначенням. Ламінат – це багатошарове покриття (від паперу, картону до сталі) із нанесеною на поверхню пластиковою плівкою або спеціальною меблевою фольгою. Як правило, ця плівка/фольга може мати забарвлення і фактуру натурального дерева різних порід, імітувати керамічну плитку, рідше інші матеріали. Найвищим шаром є захисний - ключовий для якості даного покриття. Найчастіше це дуже міцна меламінова смола.

Основний несучий (середній) шар ламінату є або ДСП, або ДВП - деревно-волокнисту плиту підвищеної щільності. Часто її називають у англійському варіанті – HDF. За рахунок основи ламінат набуває таких якостей, як міцність, жорсткість, незмінність геометричних параметрів і вологостійкість. Нижній шар ламінату також є захисним. Це або нерафінований або просочений смолами папір, або тонкий шар пластику. Нерідко краї ламінату оброблені спеціальним водовідштовхувальним складом (як правило, на основі воску).

Що краще – ламінат чи паркетна дошка? , фото-2

Ламінат дуже невибагливий у догляді. Він не вимагає циклювання, шліфування та покриття лаком. З часом він не вигоряє на сонці і не змінює свій колір, його дуже важко подряпати або продавити, навіть цигарка, що тліє, на його поверхні не здатна залишити будь-якого сліду. Забруднення легко видаляються за допомогою миючих засобів, ацетону або розчинника.

Індустрія ламінату також йде в ногу із сучасними течіями у світі дизайну та безперестанку вдосконалюється. Набув поширення ламінат, що імітує таку модну сьогодні масивну дошку з різними видами обробки: фасками, брашем, штучним старінням тощо.

Якщо ви вирішили обрати ламінат ціна на нього значно нижча за вартість паркетної дошки. Навіть найдорожчі різновиди ламінату класу преміум лише близькі за ціною до найдешевшої паркетної дошки.

Паркетна дошка. Тришарова конструкція із натурального дерева. Верхній шар – 3-4 мм – так званий цінний шар. Свою назву він одержав, тому що у його виготовленні використовуються цінні тверді породи деревини. Середній шар – ламелі (вузенькі дощечки) ялини та сосни, рідше каучукового дерева. Вони розташовані перпендикулярно до плашок верхнього цінного шару. Завершує цю конструкцію тонкий (порядку 1-2 мм) фанерний шар, що стабілізує, як правило, також з ялини або сосни. Напрямок волокон цього шару збігається із напрямком волокон верхнього (цінного) шару. Таким чином, формується конструкція у вигляді сендвіча з ортогональним (перпендикулярним) розташуванням волокон кожного з трьох шарів по відношенню до сусіднього. Цей "пиріг" забезпечує максимальну стабільність усієї конструкції паркетної дошки, протистоїть перепадам температури та вологи.

Що краще – ламінат чи паркетна дошка? , фото-3

Паркетна дошка практично не відрізняється від штучного паркету, укладеного "палубним" малюнком (рідше у вигляді "ялинки" або "кошика"). Вона також ідеально імітує масивну дошку. При цьому вона набагато стабільніша за вищевказані аналоги. Паркетну дошку можна циклювати та шліфувати циклювальними машинами.

Що об'єднує ламінат та паркетну дошку?

  • Широкі можливості вибору.
  • Простота укладання. Як правило, обидва ці покриття укладаються "плаваючим" способом, без приклеювання до основи на м'яку підкладку, з'єднуючись за допомогою замкового з'єднання. У паркетній дошці можливий і "жорсткий" спосіб (з приклеюванням).
  • Як правило, дизайн і ламінату, і паркетної дошки це так звана "палуба".
  • Замкове з'єднання цих двох видів покриття для підлоги дозволяє з легкістю демонтувати підлогу і змінювати зіпсовані дошки.

Зі всього вищеописаного може скластися враження, що всі козирі в руках у ламінату. Це і простота укладання, і висока міцність поверхні, і невисока ціна, і різноманітність кольорів та дизайнів. Є правда одне АЛЕ, яке, на нашу думку, переважує всі ці незаперечні переваги. Наш житловий простір мають оточувати натуральні матеріали.

Жоден, найдорожчий ламінат не здатний імітувати натуральне дерево. Якщо спочатку ви не помічаєте особливої ​​різниці у зовнішньому вигляді ламінату та паркетної дошки, то згодом почнете бачити цю колосальну різницю дедалі більше. Ви просто почнете обтяжуватись цією "штучністю", передбачуваністю малюнка, малоприємними тактильними властивостями. Яку можливість ви подаруєте своїм дітям: бігати босими ногами по теплому та оксамитовому дереву чи холодному пластику?

Будь-яке дерево з часом стає тільки красивішим і насиченішим. Його не зіпсують ні подряпини, ні вм'ятини. Мінімум акуратності з вашого боку, і підлога з натурального дерева радуватиме вас багато років. Подивіться в країнах західної Європи, тим більше холодної Скандинавії, яка, до речі, дуже близька до нас за кліматом. Там скрізь у громадських місцях лише дерево. Чи варто запитувати, що європейці намагаються класти у себе в житлових приміщеннях.

Підсумок

Ми розповіли про все, що знаємо. Висловили свою тверду думку. Ви керуйтеся тими критеріями вибору, які мають значення саме для вас. Потрібне економічне, досить міцне та невибагливе покриття? Вибирайте ламінат. Потрібно красиве, довговічне та натуральне? Тоді ... ну здогадайтесь самі!

Також на нашому сайті від ТМ #Zavod Parketu ви можете знайти багато цікавих статей і корисної інформації у розділі Блог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...