• Головна
  • "Мілани" більше немає. Як з'явився один з найкращих муралів Маріуполя, та чому його прибрали окупанти, - ФОТО
10:23, 7 листопада 2022 р.

"Мілани" більше немає. Як з'явився один з найкращих муралів Маріуполя, та чому його прибрали окупанти, - ФОТО

21 вересня 2018 року у Маріуполі відкрили новий мурал “Мілана”. Його відкриття приурочили до Міжнародного дня миру. Ідею втілив український художник Сашко Корбан. В листопаді 2022 російськи загарбники, які захопили Маріуполь і майже повністю зруйнували місто, знищили і мурал.

Мурал з'явився на гроші Ріната Ахметова, найбагатшої людини України і власника маріупольських металургійних заводів.

На стіні 15-поверхової будівлі на проспекті Миру було зображено портрет Мілани Абдурашітової - шестирічної маріупольської дівчинки, життя якої покалічила війна. Взимку 2015 року, під час обстрілу мікрорайону Східний, загинула мама Мілани - вона накрила собою дочку. Дівчинка дивом вижила, але втратила ногу. Вона перенесла кілька операцій.

"Мілани" більше немає. Як з'явився один з найкращих муралів Маріуполя, та чому його прибрали окупанти, - ФОТО, фото-1

«Мілана, маленька тендітна дівчинка, вразила мене своєю силою, хоробрістю, любов'ю до життя, незважаючи на її трагічну життєву історію. Через її образ хочеться передати всю ніжність, доброту та беззахисність дитини, чия променистість та життєлюбність здатні надихнути кожного, – розповідає художник Саша Корбан, автор більше ніж 500 муралів по всій Україні. – Цим малюнком хочеться нагадати, що бойові дії на Донбасі продовжуються. Вони дуже близько, поруч із нами. Не варто забувати про це ні на хвилину. Мирним жителям цього регіону дуже потрібна підтримка та увага. Для мене дуже важливо, що проект реалізовано на Донеччині. Мені дуже хотілося б своїм малюнком подарувати частинку тепла мешканцям мого рідного краю. Вселити у їхні душі надію на те, що, незважаючи на все, життя продовжується, все налагодиться і все стане на свої місця...» - так пояснював художник свій задум.

Автор мурала художник Сашко Корбан народився 12 березня 1987 року в м. Кіровське Донецької області. З 2002 по 2004 роки навчався у спеціалізованій спортивній школі-інтернаті у Маріуполі. У 2006-2011 роках працював шахтарем на шахті «Комсомолець Донбасу» у м. Кіровське. Із серпня 2014-го живе та працює у Києві. Для робіт художника характерне тісне переплетення стилів та різних технік (фото реалізм, поп-арт, декоративний живопис, експресивний концептуалізм). Брав участь у фестивалях графіті: Newton Street Degustation (Харків, 2010) Space Jam (Миколаїв, 2011), Yalta Summer Jam (Ялта, 2011, 2012, 2013), КерамоГрафіті Фест (Опошня, Полтавська4, 2 Club (Київ, 2016) стріт-арт фестиваль In Wall We Trust (Айрол, Італія).

Чому ж не сподобалась окупантам маріупольська "Мілана"?

"Мілани" більше немає. Як з'явився один з найкращих муралів Маріуполя, та чому його прибрали окупанти, - ФОТО, фото-2

Спочатку вони думали, що це просто красива дівчинка, і обіцяли підфарбувати мурал, який в нижній частині був пошкоджений під час обстрілів. А потім, коли дізнались справжнє значення цього зображення, вирішили позбавитись від муралу так само, як вони позбавляються всього українського в Маріуполі.

Приводом для знищення стала необхідність утеплення будівлі.

Цікаво, що в Маріуполі тисячі будинків не те щоб не утіплені - вони взагалі без вікон досі стоять. Але чомусь знадобилось зашити скловатою саме цей будинок з муралом.

Окупанти обіцяють відновити зображення поверх шпаклівки, але навряд чи вони зможуть повторити роботу майстра, його особистий стиль

Скоріш за все, на місті Мілани з'явиться якийсь Гіві чи Моторола чи інші негідники.

Російська армія вбиває не тільки людей, але і пам'ять.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тепло дали
15,9%
Тепла немає, але вікна цілі (замінили, заколотили, тощо), вмикаємо обігрівачі
20,2%
Тепла немає, обігрівачі є, але напруга не дозволяє ними користуватись
10,0%
Живемо в приватному домі, маємо піч на дровах (газ)
8,2%
Немає тепла, електрики, вікон
11,2%
Немає житла
34,4%
#Маріуполь
live comments feed...