• Головна
  • «Петро Перший заснував флотилію в Маріуполі». Російський президент переплутав Маріуполь з Таганрогом, - ВІДЕО
16:10, 4 листопада 2022 р.

«Петро Перший заснував флотилію в Маріуполі». Російський президент переплутав Маріуполь з Таганрогом, - ВІДЕО

Президент росії володимир путін під час святкування російського свята День народної єдності назвав Маріуполь «древним русским городом», вочевидь переплутав його з Таганрогом.

Дві дурості, які дозволив собі путін:

1.Петро Перший заснував місто. Саме в Маріуполі він, мовляв, створив свою першу військову флотилію (це було в Таганрозі).

2.Суворов підкорював Приазовські степи (звідки цю дурню взяв російський президент, ми взагалі не розуміємо).

Ось повна цитата російського диктатора:

«Маріуполь - відоме, дуже давнє, можна сказати, російське місто. Петро там ще заснував, як відомо, свою першу військову флотилію і перші перемоги здобував, потім і Суворов там здійснював свої степові походи, Катерина II облаштовувала ці землі. Це дуже цікаве місце. Там є над чим працювати, звичайно люди сильно постраждали. Ми вчора пізно ввечері з колегами, вже було, напевно, годині дванадцята, до опівночі, обговорювали питання відновлення саме цих територій – Донбасу, Маріуполя, який сильно постраждав. Там і житло треба відновлювати, і сферу соціальної інфраструктури, дитячі садки, бібліотеки, театри та музеї. Ось ми сьогодні святкуємо День народної єдності. І ось ці предмети матеріальної культури, які підтверджують весь перебіг історичних подій, пов'язаних із цією землею, з цими людьми, насамперед, вони дуже важливі для того, щоб люди, які жили протягом 30 років в умовах якоїсь божевільної, абсолютно ідіотської націоналістичної пропаганди, розуміли, звідки вони родом...»

Нагадаємо, що Маріуполь був заснований запорізькими козаками. Перше козацьке поселення називалось Адомаха. Потім, на його руїнах, було засноване козацьке поселення Кальміуська паланка, яка і стала початком нового міста Павловськ, перейменованого в Маріуполь після приходу в Приазов’є греків з Криму.

Коментар від 0629: До речі, про греків, які так сильно підтримували путіна та російську агресію, диктатор взагалі нічого не сказав, не відзначив їх роль в заснуванні міста. Ось такий удар, бо багато років в угоду кримським грекам влада відмовляла Маріуполю в його козацькій історії. І ось тепер – «древний русский город».

Залишається лише поспівчувати колаборантці Раїса Божко, яка зараз очолила музей. Багато років вона разом з іншими працівниками музею виконувала замовлення влади і «доводила», що Маріуполь не може бути козацьким, бо він заснований греками.

Тепер їй доведеться спростовувати свої власні теорії і доводити, що греки прийшли на місце, де вже існував «древний русский город». Ось така роль краєзнавчого музею в Маріуполі. На жаль. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #путін
live comments feed...