• Головна
  • Псевдоанексія. Чотири ознаки того, що росія продовжує вважати Маріуполь – українським містом
09:48, 4 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Псевдоанексія. Чотири ознаки того, що росія продовжує вважати Маріуполь – українським містом

Псевдоанексія. Чотири ознаки того, що росія продовжує вважати Маріуполь – українським містом

В вересні російська федерація оголосила про приєднання Маріуполя до складу російської федерації. Новими суб’єктами вона назвала території Донецької, Запорізької, Херсонської та Луганської областей в повному складі. Вже майже два місяці минуло, а ситуація навколо цих територій свідчить про те, що росія насправді досі вважає їх українськими.

Факт перший. Кордони

Формально вже наступного дня російська федерація проголосила, що припиняє митний контроль на кордонах з Україною в межах захоплених областей. Але по факту і митний, і прикордонний контроль нікуди не подівся.

Так, люди не заповнюють митні декларації, але все інше на кордоні – діє. Власне, і сам кордон нікуди не подівся. Якщо окуповані території – частина росії, то чому так?

З 1 жовтня контроль на кордонах з росією  навіть посилився. В результаті зараз черги на всіх  без винятку пунктах пропуску вишукались довжелезні черги.

І вони не зникають протягом місяця. Люди скаржаться очільнику терористичної організації «ДНР» Пушиліну, але той розводить руками – кордони будуть, перевірки будуть.

Факт другий. Реєстрація

Людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької області, все одно необхідно оформлювати реєстрацію на тимчасове перебування у Росії.

Росія каже своїм, так би мовити, новим співвітчизникам: ви звісно, тепер наші, але не потрібно тут безконтрольно шастати. 

Факт третій. Паспорти

Після анексії Криму росія практично одразу почала тотальну паспортизацію. Місцевих мешканців примушували брати російські паспорти, і лише ті українці, які не мали кримської реєстрації, мали з цим проблеми.

На окупованих територіях останнього часу паспортизація досі не почалась. На території Донецької області діє лише чотири точки, де можна подати документи на отримання російського паспорту. Причому в Маріуполі це зробити взагалі неможливо – треба їхати в Мангуш. Вочевидь, окупанти бояться місцевого населення досі і не вважають Маріуполь настільки небезпечним містом, щоб там відкривати пункти видачі паспортів.

Факт четвертий. Відрядження

Працівники російських державних установ і бюджетних організацій, які перебувають в Маріуполі для виконання певної роботи, отримують виплати на відрядження в подвійному  розмірі – як для тих, хто знаходиться у відрядженні за кордоном.

Це правило діяло, наприклад, для військових чорноморського флоту рф в Криму.  Завдяки цьому вони відчували себе справжніми богачами при Україні – низькі українські ціни і надвисокі заробітні плати. Але одразу після окупації росія відмінила ці підвищені виплати, бо якщо Крим – росія, то ніякі гроші на відрядження зовсім не потрібні.

А в Маріуполі так не працює. Тут все ще діють правила як за кордоном.

Тож, вся історія з анексією виявилась фейковою не тільки з точки зору України, а з і точки зору самих росіян. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Україна #війна
live comments feed...