• Головна
  • Ситуація з опаленням в Маріуполі станом на 2 листопада
09:00, 2 листопада 2022 р.
Потребує перевірки

Ситуація з опаленням в Маріуполі станом на 2 листопада

В Маріуполі частково працюють лише 9 стаціонарних котелень із 64-х, які опалювали місто до російського вторгнення. Ще дві готуються до запуску. А влітку окупанти обіцяли запустити в роботу 22 котельні, проте не вийшло.  

Про це повідомляють джерела 0629 в Маріуполі.

Проблеми з відновленням роботи котелень пов’язані, по-перше, з пошкодженим дороговартісним обладнанням. Ті котельні, які вдалось запустити, або які будуть запущені найближчими днями, отримали нові котли з росії. Проте це дуже дороге обладнання, якого не вистачає, а його монтаж або ремонт займає досить тривалий час. 

Друга проблема – нестача газу. Маріуполь отримує газ по резервній гілці з Мангушу. Обсягу цього газу не вистачає на те, щоб покрити навіть побутові потреби всього  Маріуполя.

Третя проблема – це зруйновані комунікації. Навіть там, де можна запустити в роботу котельні, немає труб, по яких можна було б подавати в будинки тепло. Вони зруйновані.

Тому окупанти зробили ставку на мінікотельні. Вони мають бути встановлені в Маріуполі та Волновасі і забезпечити теплом в першу чергу – соціальні об’єкти, а потім вже, якщо вийде, і житлові будинки.

Проте станом на зараз ситуація така. Російська окупаційна адміністрація за рахунок фонду розвитку територій закупила 66 мінікотелень. Але реально підключені станом на 2 листопада лише 9 з них. Дев’ять – це в Маріуполі. Ситуація по Волновасі не відома.

Ось цитата російського чиновника:

"За рахунок фонду розвитку територій придбано 66 блочно-модульних котелень, з них поставлено 47, вони вже адресно розставлені та встановлені у Маріуполі та Волновасі. Ці міста найбільше постраждали. Дев'ять із цих котелень у Маріуполі у стані передзапуску", - повідомив російським журналістам міністр будівництва та ЖКГ регіону Едуард Осипов. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тепло дали
15,9%
Тепла немає, але вікна цілі (замінили, заколотили, тощо), вмикаємо обігрівачі
20,2%
Тепла немає, обігрівачі є, але напруга не дозволяє ними користуватись
10,0%
Живемо в приватному домі, маємо піч на дровах (газ)
8,2%
Немає тепла, електрики, вікон
11,2%
Немає житла
34,4%
#Маріуполь
live comments feed...