• Головна
  • МЗС України просить відкрити кримінальну справу проти російської омбудсменки, яка «всиновила» викрадену з Маріуполя дитину
15:46, 27 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

МЗС України просить відкрити кримінальну справу проти російської омбудсменки, яка «всиновила» викрадену з Маріуполя дитину

Міністерство закордонних справ України звернуло увагу на заяву уповноваженої при президентові російської Федерації з прав дитини Марії Львової-Бєлової про незаконне всиновлення нею української дитини, яка була викрадена в Маріуполі російською армією.

Російська уповноважена також зізналася в сприянні незаконному всиновленні в рФ іще близько 350 дітей із захоплених регіонів Донбасу,- повідомляєМіністерство закордонних справ України.

Вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України в росію та подальше їхнє всиновлення з боку російських громадян грубо порушують законодавство України, а також Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, яка передбачає зобов’язання держави-окупанта не змінювати громадянського статусу дітей, і Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року.

На доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби МЗС України ініціює перед правоохоронними органами України відкриття справи проти російської громадянки Львової-Бєлової, в діях якої вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

Закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити триваючі злочини росії та її посадовців проти дітей на тимчасово окупованих українських територіях.

Україна продовжить докладати максимальних зусиль, аби українські діти, які були незаконно вивезені та всиновлені в росії, були повернуті до їхніх батьків або законних опікунів.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Дивіться нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МЗС #Маріуполь #Дити
live comments feed...