• Головна
  • Окупанти почали добудовувати «Перший квартал» Сергія Тарути, - ФОТО
09:50, 21 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

Окупанти почали добудовувати «Перший квартал» Сергія Тарути, - ФОТО

Росіяни заявили, що добудують житловий комплекс на вулиці Гугеля «Перший квартал», який належить братам Олександру та Сергію Тарутам.

Історія цієї недобудови дуже цікава.

"Азовінтекс" розпочав будівництво "Першого кварталу" у 2007 році. Проект замислювався як доступне житло. Але як і багато інших проєктів, які розпочинали брати Тарути в Маріуполі, цей застряг в недобудові.

ЖК "Перший квартал" - це десять дев'ятиповерхівок з автономним теплопостачанням, у частині яких було виконано поквартирне розведення із пластикових труб у підлозі з розрахунковим терміном експлуатації не менше 40 років. Передбачалося, що у таких квартирах мешканці самостійно могли б регулювати температурний режим у квартирі, а також натиск гарячої та холодної води. 

Окупанти почали добудовувати «Перший квартал» Сергія Тарути, - ФОТО, фото-1

Загалом у комплексі налічується 630 квартир. У тому числі 180 двокімнатних квартир, 90 трикімнатних квартир. Загальна площа проекту 42625 м2.

Перші два будинки помпезно були представлені міській адміністрації та ЗМІ у 2008 році. Квартири пропонувалися з повним ремонтом – готовими до заселення. Проєкт був сучасним. Наприклад, у трикімнатних квартирах передбачені по дві ванні кімнати, у всіх квартирах – французькі вікна, гарне оздоблення, у під'їздах – мармурові сходові марші.

Окупанти почали добудовувати «Перший квартал» Сергія Тарути, - ФОТО, фото-2

Незважаючи на невдале розташування – майже впритул до заводу «Азовсталь» - квартири через своє сучасне планування були привабливі.

Проте наприкінці 2008 року спалахнула фінансова криза, будівельна галузь від неї постраждала в першу чергу, втративши замовлення, і "Азовінтекс" вимушений був заморозити будівництво житлового комплексу. 

Окупанти почали добудовувати «Перший квартал» Сергія Тарути, - ФОТО, фото-3

У 2016 році Сергій Тарута для добудови будинків мав намір попросити часткового фінансування у держави. Він хотів заселити до будинків силовиків, переселенців. Але, зважаючи на те, що будинки вже понад 10 років стояли порожніми, і в них необхідно було вкладати багато грошей, цим планам так і не вдалося здійснитися.

В 2019 році Тарути захотіли позбавитись такого важкого активу і запропонували маріупольському муніципалітету купити комплекс за комерційною ціною в 12 млн грн.

Як розповіла в листопаді на засіданні Комісії з розподілу ділянок для будівництва індивідуального житла для військових начальник департаменту роботи з активами міськради Світлана Штенда, це не вигідна пропозиція через високу ціну.

"Він  (Тарута – прим.ред) продає, припустимо, за 12 млн., але нам ще потрібно докласти не один десяток мільйонів, щоб добудувати. Тому що ми розуміємо, що комунікації в поганому стані. А в деяких будинках взагалі немає комунікацій, треба підводити їх та вкласти у два в рази більше грошей", - пояснила Штенда.

Генеральний директор ПСП "Азовінтекс" Олександр Тарута коментувати суму, в яку він оцінив комплекс для маріупольської міської ради, не став. 

0629 відомо, що проблеми з добудовою комплексу виникли саме через комунікації. Проєкт не був узгоджений з компаніями, які постачають газ, воду, світло. Через це і виникли труднощі з підключенням.

Тепер ось росіяни взялись вирішити проблеми, які не зміг ніяк розв’язати відомий маріупольський бізнесмен і депутат Верховної Ради Сергій Тарута.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...