• Головна
  • Що змінилось в Маріуполі після псевдореферендуму. Розповіді містян
15:00, 5 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

Що змінилось в Маріуполі після псевдореферендуму. Розповіді містян

Тиждень тому російська окупаційна адміністрація завершила проведення шоу, яке вона назвала "референдумом". Що змінилось в Маріуполі за ці сім днів? Про це ми розпитали місцевих мешканців. 

Із зрозумілих причин ми змінюємо імена цих людей.

Що змінилось в Маріуполі після псевдореферендуму. Розповіді містян, фото-1

Пані Надія, 60 років

Я родом з росії. Там моя батьківщина, там мої найкращі спогади про дитинство. Там мої родичі. Мені завжди здавалось, що в росії жити краще. Тому я сподівалася, що після референдуму наше життя стане кращим. Хоча б ціни трохи стабілізуються. Але вийшло навпаки. Люди зараз в Маріуполі дуже розчаровані. Бо замість того, щоб знизитися, ціни після приєднання до росії стали зростати. 

Наприклад, якщо два тижні тому квиток на автобус до Ростову-на-Дону коштував 1200 рублів, то зараз - 1500 рублів. 

За останні три дні в Маріуполі зросли ціни на продукти - на 15-20%. Це просто якийсь жах. Гуманітарку дають тільки певним категоріям, купити нічого люди собі самі не можуть, бо грошей немає.

Я не знаю, як ми будемо далі жити. І як ми взагалі будемо тут зимувати. Бо всі ці їхні ремонти - це просто знущання. Тут вставляємо вікна, тут не вставляємо. Доводиться сваритися з тими будівельниками, а вони ще дорікають нам, що місяцями тут пропадають і родини не бачать. Немов ми їх сюди запрошували. Самі ж прийшли. Тож чого дорікати - самі зламали, самі і ремонтуйте.

Ось такі справи. В моєму будинку досі немає ані світла, ані води. На нашій вулиці немає навіть стовпів, на які можна було б навісити електричні дроти. Тож до зими вже і не чекаємо на електрику, на тепло. Не знаю, як буду зимувати.  

Що змінилось в Маріуполі після псевдореферендуму. Розповіді містян, фото-2

 Пані Наталя К., 45 років

Як на мене, нічого не змінилось після референдуму. Я від нього нічого не чекала, тож і розчарувань не маю. Я знаю, що багато хто сподівався на якесь диво. Думали, що одразу війна скінчиться. Але вона не скінчилась. Війна триває. У нас тут, в Маріуполі, навіть гірше стало в цьому плані. Бо останніми днями дуже багато стало військової техніки, військових. Їх почали завозити напередодні референдуму, ми думали з чоловіком, що це саме через нього. Але референдум минув, а військові залишились.

Майже кожного дня десь щось вибухає. Нам розповідають, що це розмінування, але ми точно не знаємо, що саме насправді відбувається.

В місті як була безнадьога, так і залишається. Особисто я в дуже глибокій депресії перебуваю. Бо нічого не змінюється на краще. Тільки ідіоти можуть радіти тим будинкам, що окупанти зараз будують. А ще  дехто дуже щасливий від нових вікон. Прям якесь таке досягнення - німецькі вікна встановлюють. Дивлюсь на цих людей і думаю, чи ви німецьких вікон ніколи не бачили? Чи ми тут в Маріуполі не могли раніше їх собі дозволити? Не розумію.

Я бачу, що в моєму будинку тепла не буде. Вже жовтень, а ніхто нічого так і не зробив. Труби не міняли нам. Тож я купила обігрівач. Сподіваюсь, що взимку мережі витримають, і я зможу ним обігріватись.

Тож, не бачу ніяких змін поки що. Ми з чоловіком думали, що нас одразу почнуть змушувати отримувати російські паспорти, але ні - поки що нічого такого не відбувається. Чекаємо, що буде далі.

Що змінилось в Маріуполі після псевдореферендуму. Розповіді містян, фото-3

Ярослав, 56 років

Ми з дружиною в приватному секторі живемо, в Приморському районі. Наш будинок вцілів. Ось тільки його пограбували сусіди повністю, поки ми від обстрілів переховувались в росії. Повернулись - а в будинку голі стіні, як і не було нічого.

Я ніколи не мріяв жити в росії. Але сталося так, як сталося.

Ніяких позитивних змін в Маріуполі не відбувається. Мені здається, що після референдуму нічого не змінилось. Тільки лячно стало через мобілізацію.

Бо мій син підпадає під призов, якщо він почнеться, та і я теж підпадаю. В росії загребають на війну до 60 років. Тож ми думаємо з дружиною, як знову виїхати з міста. Але зараз це важко зробити. У нас грошей зовсім не залишилось. Не знаємо, якщо чесно, що робити. Дуже поганий настрій, якщо чесно.

Дивіться також свіжий випуск ФуРашки - кумедні новини про життя окупантів 

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Смотрите нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Нічого не змінилось
35,4%
Стало краще
16,9%
Стало гірше
47,7%
#Маріуполь #псевдореферендум
live comments feed...