• Головна
  • «Референдум» в Маріуполі. Що відомо на цей час
10:20, 23 вересня 2022 р.
Надійне джерело

«Референдум» в Маріуполі. Що відомо на цей час


«Референдум» в Маріуполі. Що відомо на цей час

Окупаційна адміністрація в Донецькій області оголосила 23 вересня початок так званого «референдуму» про приєднання частини Донецької області до складу російської федерації. Проте поки що «волевиявлення» саме в Маріуполі не розпочалось.

«Ми поки що нічого не знаємо. Нам сказали, що з урнами будуть ходити по домах. Але ніхто в нашому районі ще не приходив», - розповіла 0629 пані Галина, яка мешкає в районі площі Перемоги.

Аналогічна ситуація і в Центральному районі.

«Ми взагалі-то не збираємось нікуди йти. Але якщо прийдуть, доведеться. Боюсь, відмовитись буде неможливо. Поки що ніхто не приходив. Нічого не знаємо про референдум окрім того, що він буде», - розповів 0629 Олег Петрович, який мешкає в районі кінотеатру «Савона».

Джерела 0629 в Маріуполі кажуть, що гауляйтеру Маріуполя Костянтину Іващенко не вдалось за такий короткий термін зібрати людей для роботи в так званих «групах голосування», які б і мали ходити по дворах і квартирах. Тож, каже джерело, скоріш за все знімуть сюжет на камеру, як йде голосування, а потім намалюють що їм треба.

А ось в Донецьку голосування в під’їзді вже розпочалось. Журналісти перехопили якогось чоловіка, який взагалі-то проходив поруч, і взагалі не з цього району, але чому б і не проголосувати.

Під камери, прикривши бюлетень папкою (це така нова, запроваджена росією форма зберігання таємниці голосування) він на колінках черкнув так і розповів, як хоче до дому, у росію.

«Дивився перші кадри з так званого референдуму. Як не одноразовий учасник виборчого процесу (маю досвід роботи в ДВК, у районній виборчій комісії, в окружній виборчій комісії), заявляю, що те, як відбувається це «голосування», нікого не стосується процесу вільного волевиявлення. Закликаю всіх громадян України, які знаходяться на території, тимчасово окупованій військами Росії, не брати участь у цих «голосуваннях», не створювати картинку для пропагандистів», - прокоментував ситуацію маріуполець Мурликін Андрій.

Звісно, серед тих, хто збирав цей «важливий голос», не знайшлося люди, яка б підказала чоловіку, де продаються квітки на автобус – кращий спосіб повернутись до дому.

В Мелітополі, повідомляє міський голова Федоров, також розпочалось голосування. Проте воно супроводжувалось вибухами. На думку мера, це для того, щоб залякати людей і змусити сидіти вдома і чекати на урну.

Ставлення до голосування в Маріуполі

Напередодні референдуму пропагандисти цілодобово працювали на картинку загального схвалення приєднання до росії.

Проте далеко не всі в Маріуполі будуть брати участь у голосуванні.

«Ми давно з чоловіком обговорювали, як нам уникнути цього клятого референдуму. Думаємо виїхати сьогодні до родичів у село. Думаємо, там нас загублять. Потім повернемось», - розповіла жінка, яка дуже просила навіть ім’я її не називати, бо боїться, що через це не зможуть з чоловіком реалізувати свій план.

Маріупольці побоюються, що їх будуть змушувати голосувати. Вони кажуть, що таємниці голосування ніякої немає, і вони просто бояться голосувати проти через можливі наслідки.

Тим більше що сьогодні в Маріуполь заїхало два десятки військових автомобілів. Незрозуміло для чого.

Проголосувати можуть не всі

Згідно за того порядку голосування, яке запровадила окупаційна адміністрація, брати участь у голосуванні можуть лише ті, хто має паспорт «ДНР», або паспорт України, но вже з «денеерівською» реєстрацією. Тобто таким чином окупанти намагаються відсторонити людей, які не хочуть отримувати російське або денеерівське посвідчення і мають проукраїнську позицію.

Звісно, що думка 300 тисяч маріупольців, які виїхали з міста саме через російську окупацію, також не враховується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тому що хвора не клептоманію
4,9%
Тому що насправді не заможна, а бідна
16,7%
Тому що крадіжки - це і є сутність "руського миру"
74,8%
Інший варіант (Пишіть в Телеграм-бот https://t.me/Mar0629newsBot або пишіть на [email protected])
3,6%
#Маріуполь #"референдум"

Останні новини
live comments feed...