• Головна
  • Серед звільнених з полону - Сергій Совінський. Людина, яка організувала захист частини 3057 навесні 2014 року в Маріуполі
11:41, 22 вересня 2022 р.
Надійне джерело

Серед звільнених з полону - Сергій Совінський. Людина, яка організувала захист частини 3057 навесні 2014 року в Маріуполі

Вчора вночі під останнього обміну полоненими був звільнений з російської катівні Сергій Совінський.

В 2014 році Сергій Совінський організував захист військової частини №3057 в Маріуполі.

На фото - Сергій Совинський

Це військова частина МВД, яка розташована безпосередньо на території міста, в Приморському районі Маріуполя.

Навесні 2014 року окупанти при підтримці місцевих колаборантів фактично без бою захоплювали частину за частиною на території Донеччини. Військовослужбовці-зрадники просто відкривали ворота своїх частин без бою. Так було, наприклад в Донецьку. Але не в Маріуполі.

Бо знайшлася людина, яка сказала окупантам: військова частина - режимний об'єкт. І я дам відкрити вогонь на ураження по кожному, хто буде намагатися захопити частину.

Ось як він розповідав в інтерв'ю 0629 про ті події:

Серед звільнених з полону - Сергій Совінський. Людина, яка організувала захист частини 3057 навесні 2014 року в Маріуполі, фото-1

"Люди в балаклавах стверджували, що я сам відчиню їм ворота, «ми як і обіцяли, зібрали тут мешканців Маріуполя, і у вас не буде іншого виходу, окрім як самі відчинити ворота і впустити нас». Маріупольці будуть щитом, щоб ми не змогли чинити їм опір.

На що я відповів, що діятиму за статутом та за законом. Військова частина є режимним об'єктом, і ніхто – я наголошую – ніхто сторонній не може на її території перебувати.

Потім протягом 15 хвилин вони мені розповідали, що моя присяга народу України — це ніщо, ось нібито є народ якоїсь «Донецької народної республіки», на що я їм відповів, що для мене не існує народу Донецька, народу Маріуполя чи Луганська, а є один єдиний народ України і що у будь-якому разі ми стоятимемо на захисті його інтересів. Гроші не пропонували, мабуть, були впевнені, що в мене і так не залишиться вибору, окрім того, як піти на їхні умови.

Ну а ввечері 16 квітня я знову відповів відмовою і попередив: якщо хтось спробує проникнути в частину, я діятиму згідно зі Статутом.

Звичайно, вони почали тиснути на мораль і говорити, що постраждають мирні маріупольці. У відповідь я попередив усіх, хто прийшов з мирного мітингу, що військова частина - режимний об'єкт, що я не допущу проникнення, і що я рекомендую всім розходитися по домівках, і якщо загроза військовій частині дійсно буде, вони зможуть прийти, зараз же частини ніщо не загрожує, і їм краще розійтися. Я зробив усе, щоб попередити, щоб кожен міг зробити свідомий вибір, піти чи залишитися.

Серед звільнених з полону - Сергій Совінський. Людина, яка організувала захист частини 3057 навесні 2014 року в Маріуполі, фото-2

Після цього представники силового блоку «ДНР» повідомили, що час мій вийшов. Настав час Ч, і мені потрібно ухвалити рішення. Я відповів, що вона вже прийнята, проте вони дали мені ще 15 хвилин.

Я так зрозумів, що цей час насамперед був необхідний їм самим, щоб зібрати сили. Їхні люди були розосереджені по всьому периметру навколо частини: у третій школі, у дворах, на бульварі Хмельницького, на вул. Бахчіванджі.

Ми усередині частини підготувалися, зайняли оборонні позиції. Усі розуміли, що треба робити і для чого.

Через 15 хвилин я сказав, що умови загарбників нездійсненні. Після цього на нас посипалися погрози, а КПП полетіли коктейлі Молотова. Сталося загоряння. Ми спробували загасити вогонь, але не вдалося, тим паче, що коктейлі Молотова залітали знову. Ми перекрили вхід до частини двома вантажівками, і я відвів людей від КПП — на позиції, щоб відобразити спробу нападу. На той момент було вже все зрозуміло: переговорами справа не скінчиться, частину братимуть штурмом".

Штурмовики не очікували опору з боку українських військових. Це був перший випадок, коли окупантам дали по зубах на сході.

Частина була зруйнована. Але вона не здалась окупантам. Залишилась під українським контролем.

В 2022 році Сергій Совінський знову захищав Маріуполь і залишився вірним присязі і своєму народу.

Дякуємо за службу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...