
Як медична система окупантів вбиває людей. Розповідь жінки, яка була депортована до Донецька, а потім повернулась в Маріуполь
Ця жінка попросила не називати її їм’я. «Ви зможете зробити це після перемоги», - сказала вона.
В березні 2014 року, коли в Маріуполі велись активні бойові дії, і росія закидувала місто своїми ракетами та бомбами, вона сіла в автобус, щиро вважаючи, що її з чоловіком везуть до Запоріжжя, але їх привезли в Нікольське, далі – Донецьк. За межі Донецька вони вже вирішили не їхати, залишились там.
Коли Маріуполь перестали обстрілювати, а окупанти трохи налагодили комунальні послуги, вирішили повернутись до дому.
І раптом чоловік важко захворів…
Що було далі – розповідаємо без купюр, слово в слово, як розповіла нам маріупольчанка.
«Чоловік захворів. Раптом, в один день у нього шкіра та склери стали жовтими, викликала швидку. Швидка курсувала між двома лікарнями, які ще залишились «живими в Маріупольі, - БСМП та лікарня №2. У результаті зупинилися на другій лікарні.

Довго чекали хірурга, майже 2 години. За той час побачили п'яних санітарів з пляшками пива, п'яних днрівців, що заходять у хірургічне відділення в берцах, зі зброєю наперевагу.
Бактерицидна лампа світила прямо в очі хворим, і нікого це вже не турбує в Маріуполя. Коли я зауважила на це, мені запропонували пересісти на лавочку на вулиці, біля лікарні.
Обласна лікарня (№2) у березні 2022 року

В другій лікарні хворі лежать в жахливих умовах прямо в коридорі. Ось такі принади днрівської медицини.
Ми стояли в черзі з десяти хворих, які чекали на хірурга. Проте реально в лікарню з десяти чоловік поклали лише одного, та й то не в хирургію, а в терапію.

Іншим зробили знеболювальне та відправили додому. Жінці з переломом стегна навіть не наклали гіпс, а просто викинули на двір, втім, як і нас. Наказали приходити завтра на УЗД.
З неходячим хворим я їхала на інший кінець міста за 700 рублів. Ось і все лікування. Ось така медицина.
У чоловіка онкологічне захворювання. В Маріуполі такі хвороби зараз ніхто не лікує. Тож ми лікуємо жовтяницю дома, своїми засобами.
В нашому домі немає ніякої їжі, а пайків ми не отримували ні тут, ні в Донецьку. Я зв'язалася з місцевою представницею влади «днр» і пояснила свою ситуацію: чоловік неходячий, онко, я ледве пересуваюся, ми голодні, в будинку мародери покрали все, в тому числі купорку. Чи не можна записатися на пайки. Виявилось, що не можна. Ми не входимо у встановлену днр категорію і тому просто зобов'язані померти з голоду. Або якось зуміти швидко оформити інвалідність, причому 1 чи 2 групу отримання пайка.
ДНР це терористична організація, спрямована на знищення людей», - вважає жінка.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой