В Метінвесті не знають, чи варто відновлювати ММК ім. Ілліча та «Азовсталь»
На сьогодні ступінь шкоди, яку завдали окупанти ММК ім. Ілліча та "Азовсталі", оцінити складно – це буде зроблено після деокупації, і тоді буде вирішено про можливість відновлення активів або будівництво нових у рамках виробництва "зеленої" сталі.
Про це заявив гендиректор Юрій Риженков в інтерв’ю НВ.Бізнес
«Актуального та точного стану ми не знаємо ні щодо Ілліча, ні щодо Азовсталі, ні по Маріупольському ремонтно-механічному заводу. Є теоретичне припущення, що на ММК їм. Ілліча не було таких серйозних боїв, як на Азовсталі, тому він менш пошкоджений. Але ушкодження там є. Які вони зможемо сказати тільки після деокупації, коли фахівці зможуть приїхати та вивчити», - сказав Риженков.
На його думку, все можна відбудувати. Питання у доцільності і в часі.
«Адже у нас був план поступово виводити з експлуатації агрегати «Азовсталі» та замінювати їх новими агрегатами для виробництва так званої «зеленої» сталі. Ідея була будувати нові потужності на околиці міста у районі аглофабрики Ілліча. Тому після деокупації, коли ми повернемося, звичайно ж дивитимемося на доцільність відновлення старого. А може, вже доцільніше буде будувати те нове, що ми хотіли будувати», - заявив гендиректор Метінвесту.
Обидва гендиректори продовжують працювати на компанію, незважаючи на те, що підприємства не працюють. Так, гендиректор ММК ім.Ілліча Тарас Шевченко перебуває у Запоріжжі та найближчим часом перейде на нову роботу. Гендиректор "Азовсталі" Енвер Цкітішвілі зараз консультує операційну дирекцію холдингу та допомагає вибудувати методи навчання персоналу.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Метінвест побудує підприємство у ЄС, щоб компенсувати зруйновані заводи в Маріуполі