• Головна
  • Маріупольські вчителі-колаборанти перелякались контрнаступу ЗСУ і попросили зустрічі з Іващенко, - ФОТО
08:21, 16 вересня 2022 р.
Надійне джерело

Маріупольські вчителі-колаборанти перелякались контрнаступу ЗСУ і попросили зустрічі з Іващенко, - ФОТО

В Маріуполі вчителі-колаборанти, які погодилися на співпрацю з російською окупаційною владою і пройшли навчання на території рф щодо засвоєння російських стандартів освіти злякались контранступу Збройних Сил України і попросили зустрічі з гауляйтером Костянтином Іващенко.

Приводом для хвилювання вчителів стали події на Харківщині. Всього за декілька днів Збройні Сили України звільнили більше 400 населенних пунктів. Тисячі колаборантів стали тікати з території України в росії. 

Українська армія встигла затримати групу російських вчителів у Куп'янську, які приїхали вчити українських дітей, що їхня Батьківщина - це росія.

Міністерка з питань тимчасово окупованих територій Ірина Верещук прокоментувала долю російських вчителів.

"Затриманих вчителів з Росії можуть судити за ст. 438 ККУ (порушення законів та звичаїв війни). Вони скоїли злочин проти нашої держави. Ми багато разів попереджали російських громадян, які погодилися приїхати на територію України та здійснювати тут заборонену законом діяльність. Звичайно, покарання їм визначить суд", - сказала Верещук.

Фото - "Дзеркало Тижня"

Міністерка наголосила, що російських вчителів не розглядатимуть як полонених для обміну, тому що вони не є комбатантами - під цю категорію підпадають російські військові, які беруть участь у вторгненні в Україну.

Але і українські вчителі, які зрадили державі, мають понести покарання,  потенційно за колабораціонізм, зазначила Верещук. Згідно до закону про колабораціонізм, який був ухвалений в березні, вчитель, який реалізує стандарти освіти країни-агресора, має нести відповідальність. Передбачено ув'язнення до 15 років, в залежності від ступеню важкості провини.

Тож в Маріуполі почали хвилюватись. А деякі стали відмовлятись від роботи через побоювання відповідальності після повернення України. І вчора Костянтин Іващенко зустрівся з педагогами. 

Маріупольські  вчителі-колаборанти перелякались контрнаступу ЗСУ і попросили зустрічі з Іващенко, - ФОТО, фото-1

Зазначимо, що всі педагоги, які зараз викладають в маріупольських школах, пройшли навчання на території росії. Без цього їх не допускали до роботи. Тож потенційно вони вже скоїли злочин.

Але Костянтин Іващенко вчителів заспокоїв. Сказав, що кордони "донецької народної республіки" міцно захищені. 

"Маріуполь надійно захищений з усіх боків і відновлення міста не зупиняється ні на хвилину. Усі бачать, яку величезну допомогу надає Російська Федерація. Це ще одне підтвердження подальшого розвитку Маріуполя та перспектив для всіх мешканців", - заспокоював вчителів гауляйтер.

Але це не сильно вплинуло на людей. Бо вони вісім років чули від української влади, що Маріуполь - фортеця, міцно захищений з усіх боків. А потім прийшли росіяни і просто знищили місто. Тому хвилювання в середині працівників освіти росте.

Щоб якось мотивувати людей не покидати роботу, Костянтин Іващенко пообіцяв вже в найближчі дні видати ключи від квартир 28 педагогам, а до кінця року - 150 вчителям пообіцяв квартиру.

Звісно, якщо до того часу ЗСУ не звільнять Маріуполь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...