• Головна
  • Як у Маріуполі людям пенсії виплачують, - ФОТО
17:08, 13 вересня 2022 р.

Як у Маріуполі людям пенсії виплачують, - ФОТО


Отримання пенсії або інших соціальних виплат на окупованій території, - це справжнє випробування для людей. З одного боку, треба зібрати десятки довідок з кожного питання, ксерокопії документів, переклад українських документів. Вся ця бюрократія займає не тільки багато часу, але і потребує грошей.

З іншого боку, коли людина вже пройшла всі ці випробування, і їй нарешті призначили виплати, фізично отримати гроші дуже і дуже складно.

Як розповіла 0629 маріупольська пенсіонерка Яна Дмитрівна, вона мешкає в Центральному районі Маріуполя, на вулиці Троїцькій. Для того, щоб отримати гроші, їй доводиться прокидатись в 2 години ночі і йти пішки займати чергу на пошту.

Як у Маріуполі людям пенсії виплачують, - ФОТО, фото-1

«Як в Україні, тут такого не має. Ми мали картки, пенсії приходили на картки. Якщо я не маю здоров’я отримати сама, моя донька мені допомагала. Зараз донька виїхала в Україну. А мені доводиться стояти в черзі годинами.

Листоноші пенсії, як в Україні, тут теж не розносять. Не знаю чому. А якщо ти хворий, або не можеш ходити, то треба когось просити. Люди домовляються з водіями і їх привозять на пошту. Це просто жах.

Як у Маріуполі людям пенсії виплачують, - ФОТО, фото-2

Але частіше за все, ті старі, кому нема кого просити, просто ніяких грошей не отримують і голодують», - розповіла жінка.

Вона каже, що їх відділення на Троїцькій росіяни розбомбили ще в березні. І тепер всіх людей згоняють у відділення на бульварі Шевченка. Там і пенсії, і дитячі, і військові виплати роблять. Тож черги вишукуються довжелезні.

Як у Маріуполі людям пенсії виплачують, - ФОТО, фото-3

«І такі черги – щодня. Ми тільки і робимо, що стоїмо в чергах – то за довідками, то за гуманітаркою, то за грошима. Нема вже ніяких сил», - розповідає пенсіонерка.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь

live comments feed...