• Головна
  • Сім’я підприємців з Костянтинівки відновила бізнес у Києві та виготовляє патріотичні сувеніри на допомогу ЗСУ, - ФОТО
10:00, 12 вересня 2022 р.
Надійне джерело

Сім’я підприємців з Костянтинівки відновила бізнес у Києві та виготовляє патріотичні сувеніри на допомогу ЗСУ, - ФОТО

Сім’я підприємців з Костянтинівки відновила бізнес у Києві та виготовляє патріотичні сувеніри на допомогу ЗСУ, - ФОТО

Сім’я соціальних підприємців з Костянтинівки – Дмитро і Наталя Поколенки та їхня донька Марія - самостійно перевезли та успішно відновили свій бізнес у Києві. Вони продовжують співпрацювати з партнерами з Донеччини, які також релокували свій бізнес по різних куточках України.

Родина Поколенків завжди любила подорожувати і хотіла, щоб кожен, хто приїжджає на Донеччину, міг взяти з собою на пам’ять сувенір, виготовлений своїми руками та з любов’ю. Саме тому вони започаткували у 2019 році з власних заощаджень бренд WoodLike та почали виготовляти крафтові вироби з дерева, а також допомагати різним організаціям та ініціативам в регіоні.

Зараз, окрім іншої продукції, сім’я підприємців робить патріотичні сувеніри, а частину коштів від всього продажу перераховує на допомогу ЗСУ. Такі вироби з символікою України зараз користуються великим попитом серед покупців, а замовлення на авторську велику мапу-пазл з усіма областями України підприємці отримують щотижня.

Поколенки допомагають і з розвитком хабу Little Mariupol у Дніпрі, виготовляючи магніти з малюнками Маріуполя, які зробила художниця Анастасія Пономарьова. 

Як все розпочиналося

Своє власне підприємництво родина Поколенків започаткувала три роки тому. Вони вирішили робити крафтові вироби з дерева, бо на той час в їхньому регіоні не було майстерень, які б цим займалися.

Сімя легко поділила сфери відповідальності в спільній роботі. Дмитро за фахом кандидат технічних наук – тож легко зміг навчитися роботі з лазерним верстатом.

А Наталя – кандидат філологічних наук та зараз працює журналісткою в міжнародній організації, тому їй більше до душі прийшлося просувати та рекламувати вироби в соцмережах, з чим їй дуже допомагає донька. Марія більше полюбляє робити фотознімки продукції та просувати їх через Інстаграм, тому і взяла на себе цю місію. А Наталі, навпаки, зручніше це робити у Фейсбуці.

Спершу, придбавши за власний кошт обладнання, вони виготовили сувеніри до Великодня, на які за пять хвилин після публікації у Фейсбуці знайшлися покупці. Так соцмережі стали допомагати їм знаходити клієнтів, але вони розуміли, що веденню бізнесу потрібно навчатися, щоб розвиватись далі.

Так вони стали шукати та брати участь у різних безкоштовних навчальних міні-тренінгах та курсах з підприємництва, яких на той час в Донецькій області було дуже багато.

Поколенки також їздили на навчання до Львівської бізнес-школі від УКУ. І всюди, де вони були, розвивали нетворкінг та розповідали про себе - і це приносило результати. 

Про асортимент продукції

Спочатку всю продукцію бренду WoodLike підприємці виготовляли лише з фанери, бо не мали на той час спеціального обладнання для роботи з товстим деревом. Асортимент їхніх виробів був великим та різноманітним - вже тоді вони мали понад 80 одиниць зразків різної продукції, і сувенірів зокрема.

З них – магніти, різні розвивальні іграшки для дітей – таких, як Busy-куб та Busy-дошка, невеличкі мобільні столи для комфортної роботи з ноутбуком вдома та навіть меблі для тварин. 

Поколенки отримували багато замовлень і від інших підприємців, які просили зробити для них різні брендовані коробки, всілякі заготівки для майстер-класів та багато іншого.

Продукцію від WoodLike замовляли і міські, обласні адміністрації.

“Ми заснували майстерню 13 квітня. І от щомісяця 13 числа я пишу пост вдячності всім, хто до нас звернувся, щось купив, щось порадив, ми чогось навчилися - це наша традиція, - каже Наталя.

А за тиждень до початку повномасштабної війни родина підприємців, отримавши від обладміністрації грант на співфінансування, придбала 3D-фрезер, який дозволяє вирізати вже не з фанери, а з дерева різні об’ємні вироби.

Так вони повністю облаштували свою майстерню всім необхідним обладнанням для якісної роботи, але розпочалася війна.

Успішна релокація бізнесу в умовах війни – виконано!

На початку повномасштабної війни, поки сім’я підприємців ще залишалася вдома у  Констянтинівці, вона займалася волонтерством. Поколенки допомагали територіальній обороні, безкоштовно виготовляли всілякі деревяні вивіски і таблички та робили іншу необхідну роботу.

Але втомившись від перебування в постійній небезпеці, подружжя з донькою в квітні вирішили тимчасово переїхати до більш безпечного місця. Так вони спершу потрапили на Дніпропетровщину, проте були без улюбленої справи, бо все обладнання залишилося у Костянтинівці через його велику габаритність.

Наталя продовжувала працювати на своїй основній роботі в міжнародній організації, де почали проводити заходи та ініціювати проєкти з допомоги підприємцям релокувати та відновити бізнес. Так вона дізналася про державну програму, яка створена, щоб профінансувати перевезення бізнес-обладнання. Порадившись, подружжя вирішило спробувати та подати на неї заявку, бо залишати такі дорогі верстати було вкрай небезпечно.

Не дочекавшись відповіді, вони знайшли перевізників самостійно. Складнощі були в тому, що для перевезення такого важкого обладнання потрібні були спеціальні навантажувачі, власники яких вже давно поїхали з Констянтинівки. Проте їм все ж таки вдалося знайти останню людину з такою технікою, щоб загрузити всі верстати.

Так підприємці Поколенки переїхали до Києва в травні та змогли буквально за кілька днів відновити свій бізнес.

Сім’я підприємців з Костянтинівки відновила бізнес у Києві та виготовляє патріотичні сувеніри на допомогу ЗСУ, - ФОТО, фото-5

Але морально адаптуватися на новому місці не змогли й досі.

Як відновили співпрацю з іншими підприємцями

Підприємство деревяних виробів WoodLike до війни мало багато замовників та партнерів. Вони також працювали і з малим бізнесом, якому дуже складно вижити в умовах війни, тому багато підприємців припинили замовлення сувенірної брендової продукції у Поколенків.

Проте у них зберігся партнер – платформа «Це крафт». Вона з Херсонщини, але змогла обєднати крафтових виробників з різних регіонів. До війни вони мали тільки онлайн-магазин, а зараз змогли створити локальний на Черкащині, де допомагають реалізувати власноруч виготовлену підприємцями продукцію. Наприклад, сири і в’ялені помідори, а також сувеніри та власноруч вишиті вироби й багато іншого.

З цією платформою і ми співпрацюємо. До речі, навіть, коли ми були на Дніпропетровщині, ми продовжували від них отримувати замовлення”, - каже Наталя.

Поколенки продовжили партнерство і з підприємцем Сергієм Свириденком, який має власний бренд «Козацьке Подвір’я» з виготовлення домашніх сирів, ковбас та паштетів. Раніше для нього вони робили брендовані коробки та інший інвентар для ярмарок, а тепер зробили авторський стіл для його продукції.

Підприємці також нещодавно виготовили мапу для приватної школи в Ірпіні. Раніше це був дитячий садок «Котигорошко», для якого Поколенки зробили пазли та відправили їх за два дні до початку війни. Але отримати їх замовники змогли тільки в травні.

“Їхня керівниця - художниця, вона сама малює проєкти, за що ми дуже дякуємо таким замовникам, бо вони полегшують нашу роботу. Дуже тішить те, що після звільнення Ірпеня люди починають відроджувати свій бізнес. І ось для майбутніх першокласників ми вигравіювали на фанері мапу Ірпеня, на якій помічено крапкою, де знаходиться їхня школа. Це дуже класно”, - поділилася враженнями Наталя.

Про цікаві замовлення та соціальну діяльність сім’ї підприємців

Родина Поколенків створила багато масштабних проєктів, але одними з найособливіших вони вважають свою авторську велику мапу України. Вона має безліч спеціальних отворів для вишивки прямо крізь дерево.

“У нас є мапа, яку ми вважаємо своєю гордістю, - це мапа-пазл з усіма областями України, вона дуже красива. Люди багато замовляють такі мапи, тому робимо їх щотижня. Ми точно знаємо, що ці мапи везуть і на подарунки закордон, що нас дуже тішить. Ну і зараз взагалі попит на все патріотичне, українське, і ми це відчуваємо теж”, - каже Наталя.

Хоч готовий макет такого виробу можна вирізати та відшліфувати навіть за пів дня, для того щоб його намалювати, Дмитро витратив близько двох тижнів.

Перш ніж виготовити якийсь виріб з дерева, спочатку необхідно зробити його проєкт у векторі в спеціальній програмі. Саме на нього витрачається найбільше часу та сил, бо це наша інтелектуальна та креативна  діяльність, - пояснює Наталя.

Підприємці з самого заснування власного бренду підтримували та допомагали різним соціальним ініціативам та організаціям. Так і перший зразок мапи вони зробили безкоштовно спеціально для громадської організації «Файно» у Краматорську, яка тепер переїхала до Бережан на Тернопільщину.

А до Дня Незалежності України цього року підприємці WoodLike підготували для них у подарунок великий метровий дуб з мапою України. На кроні цього дерева вони розмістили пазли всіх її областей, на кожній з яких вирізали під вишивку гілочки калини.

А волонтери цієї організації їх вишили та прикрасили ляльками-мотанками.

Це наші друзі, наша соціальна ініціатива, і ми зробили це безкоштовно. Ми співпрацюємо з ними з самого початку нашого підприємництва – вже четвертий рік. І завжди до Дня Незалежності ми щось для них робимо. І зараз вони створили волонтерський центр, де допомагають ЗСУ та  переселенцям”, - каже підприємиця Наталя.

Крім патріотичних виробів, люди продовжують замовляти також індивідуальні. З них – буддійська мандала, яку попросили зробити з десяти різних шарів та накласти одна на одну. 

Це також логотип у формі лотоса для Сумського аграрного національного університету та багато інших замовлень, за які з радістю беруться Поколенки.

З продажу кожного зі своїх виробів підприємці віддають частину коштів на допомогу ЗСУ.

Перераховуємо на підрозділи, в яких мої друзі, яким щось волонтери збирають. Ну тобто я особисто знаю цих людей, вони боронять зараз Донеччину. Я дуже хочу допомогти їм в цій справі, щоб як можна скоріше звільнити від окупантів наші території”, - пояснює Наталя.

Магніти з улюбленими місцями маріупольців

Колекцію малюнків пам’ятних місць Маріуполя створила художниця Анастасія Пономарьова. Вона намалювала саме ті обєкти, про які просили маріупольці, які є для них особливими. Побачивши ці зображення на сторінці художниці, Наталя одразу вирішила їй написати та запропонувати співпрацю.

Поколенки попросили дозволу використовувати її роботи для створення магнітів, а взамін домовилися віддавати 20% прибутку від їх продажу на розвиток Little Mariupol, яку розвиває Кирило Долімбаєв у Дніпрі. Анастасія погодилася – і в знак подяки соціальні підприємці відправили їй перший комплект магнітів. Виготовляють їх партіями по 8 штук, бо друк на UF принтері, на якому роблять магніти, має певні складнощі, через які робити лише один виріб буде вкрай незручно.

Магніти з Маріуполем мають великий попит, при чому як серед маріупольців, так і серед інших жителів України.

Оце для мене було трошки дивно. Бо ми очікували, що на це можуть відгукнутися саме маріупольці, але стали звертатися й інші люди, які хочуть подарувати їх маріупольцям і замовляють магніти для них”, - каже Наталя.

Брендові патріотичні сувеніри від WoodLike

Нещодавно підприємці відновили лінійку значків та магнитів з тризубом, на зображенні якого художник закодував слова «Авдіївка». Раніше вони їх робили для фестивалю в Авдіївці, але завдяки публікації цього виробу у Фейсбуці з’явилися нові покупці.

Через те, що багатьом жителям Авдіївки довелося залишили рідне місто, вони сумують і хочуть мати з собою щось, щоб відчувати причетність до нього. Тому ми зробили для них цілу партію таких магнітів”, - каже Наталя.

Сім’я Поколенків має власну традицію – в усі закордонні поїздки вони завжди беруть на подарунок  сувеніри власного виробництва. Ось і так нещодавно Марія подарувала магніти з символікою України учасникам з семи країн на молодіжному обміні Erasmus+ в Румунії на тему соціального підприємництва.

Я вірю в те, що ми повернемося на Донеччину і що вся територія України буде звільненою. І я бажаю людям вірити, бо власне віра допомагає нам зрушити будь-які гори і здолати будь-які перепони та зло, яке опинилося на нашому шляху. Бажаю всім нам не втрачати віру”, - говорить пані Наталя.  

Каталог продукції WoodLike: https://drive.google.com/drive/folders/1_oZtOjHdcTYT5k9GMZ4khnuEFtnemC7B?usp=sharing

Посилання на онлайн-магазин WoodLikeу Фейсбуці: https://www.facebook.com/WoodLike.UA

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Допомога ЗСУ #Підприємці Донеччини
live comments feed...