Ярмарок в Маріуполі. Що продавали, і скільки це коштувало, - ФОТОРЕПОРТАЖ
Минулими вихідними в Маріуполі пройшов черговий ярмарок, де можна було купити все – від трусів до ковбаси та меду.
Ярмарки проходять в місті регулярно, в різних районах Маріуполя. А все через те, що маріупольцям не доступні ціни в місцевих магазинах, та і вибір товарів там обмежений.
Цього разу ярмарок проходив біля торгового М-центру, більше відомого в Маріуполі як «Обжора».
Сам торговий центр сильно постраждав під час обстрілів. Стіни зруйновані, скла у вітринах немає. Проте маріупольці давно вже не звертають на це уваги, бо з кінця лютого руйнації – це звичайність їхнього життя.
Постраждали і великі розарії біля входу в супермаркет. Води немає в місті досі, квіти та газони ніхто не поливає, тож вони поступово гинуть під палаючим маріупольським сонцем.
Сотні людей прийшли до ТЦ з надією придбати щось подешевше, ніж в магазині.
Асортимент товарів насправді сумний: не дуже гарні овочі т фрукти, супердорогі цукерки, мед, труси та трохи косметичних препаратів. Ось і весь ярмарок.
Ковбаса на ярмарку була виробництва Єнакієвського м’ясокомбінату. Маріупольці кажуть, що їсти її неможливо – несмачна, навіть та, яка найдорожча. Причому продавали її по завищеному курсу гривні. Тобто якщо обмінюють окупанти гривню 1 до 1,25, то ковбасу продавали за курсом 1 до 2.
Цікаво, що на ярмарку також продавалась молочна продукція компанії «Добриня».
Взагалі-то ця компанія входила в структуру донецького холдінгу «Геркулес» і належала донецькому підприємцю Андрєєву.
Проте після окупації Донецька він перереєстрував компанію в Краматорську і продовжив працювати. Продавав молочку як на окупованій території, так і на українській. Сплачував в «ДНР» податки, ділився прибутками з захарченками тощо.
Але чомусь Служба Безпеки України та інші правоохоронні органи України дозволяли йому це робити.
Тепер «Добриня» є і в Маріуполі. Про якість молочки не будемо казати, не пробували, відгуків не чули.
Ціни на продукти помітно зросли в Маріуполі. Овочі та фрукти здорожчали приблизно на 5 гривен, ковбаса - - на 20-30 грн.
Адекватні ціни залишаються на кавуни та мед.
А ось сімейні труси чомусь дуже дорогі – 190 грн.
Розваг на ярмарку майже не було. Окрім солодкої вати.
Взагалі, дивитися на весь цей ярмарок, який більше схожий на стихійний ринок, було дуже сумно. Антисанітарія та бідність.
Особливо коли пам’ятаєш, який рівень життя був в Маріуполі до війни, які ярмарки проводились в місті до 24 лютого.
Ось на фото – один з останніх заходів, фермерський фестиваль в вересні 2021 року. В Маріуполь з’їхались фермери з усієї неокупованої Донецької області і привезли м’ясо, шикарні ковбаси, тушонки, паштети, крафтові сири, вина і навіть равликів.
Маріупольці за цим сумують.
«Ковбаси неможливо їсти. Купила миючий засіб для туалету – а він взагалі нічого не вимиває. Як же задовбали ці російські товари!» - в серцях каже маріупольчанка Ольга, яка надіслала нам фото з ярмарку.
Але все повернеться. Треба тільки почекати звільнення Маріуполя від російських окупантів, які нав’язують місту російські стандарти життя і російські стандарти якості продуктів. А вони, як відомо, дуже і дуже низькі.