• Головна
  • Родини захисників Маріуполя, які потрапили у полон, зустрілись із Гендиректором Червоного Хреста
11:08, 1 вересня 2022 р.

Родини захисників Маріуполя, які потрапили у полон, зустрілись із Гендиректором Червоного Хреста


31 серпня рідні українських військовополонених зустрілися з Генеральним директором Міжнародного комітету Червоного Хреста Робертом Мардіні.

Як повідомляється, зустріч організувало представництво Червоного Хреста в Україні за ініціативою пана Мардіні у зв’язку з необхідністю дослідити проблеми, з якими стикаються родини військовополонених, аби надалі спробувати їх вирішити у процесі співпраці з представниками влади обох сторін конфлікту, адже за своїм призначенням МКЧХ є лише посередником між Україною та рф у цій війні.

Асоціацію родин захисників «Азовсталі» на зустрічі представили Ганна Науменко та Ольга Андріанова, які озвучили наступні питання щодо співпраці родин з МКЧХ:

1. Комунікація: відсутність зв’язку з полоненими (щонайменше листування, гарантованого конвенціями), відсутність гуманітарних вантажів (зазначили про відсутність вітамінів, змінних речей, зокрема теплих речей, які можуть знадобитися вже найближчим часом).

2. Не коректна робота гарячої лінії центральної агенції з розшуку безвісти зниклих від ЧХ.

3. Наголос на відсутності належної допомоги незахищеним категоріям: пораненим, хворим, медикам, вагітним жінкам та літнім людям.

4. Можливість розв'язання проблеми з непідтвердженими російською стороною статусами перебування у полоні важкопоранених бійців за допомогою МКЧХ (при цьому ці бійці є на фото/відео з місць утримання).

5. Проблема настроїв в суспільстві, яке не бачить реальних дій від МКЧХ, не має достатнього зворотного зв’язку від організації, що може призвести до подальших негативних наслідків участі МКЧХ у питанні захисту захисників Маріуполя.

6. Пропозиція до пана Мардіні особисто відвідати місця утримання гарнізону «Маріуполь». Можливо, якщо рядовим співробітникам не вдається цього зробити, така можливість буде в лідерів МКЧХ.

Додатково було проговорено, що представникам Асоціації надходить інформація про періодичне переміщення полонених в невідомому напрямку без подальшого повернення їх на попередньо визначене місце перебування, що теж надзвичайно хвилює близьких бійців.

Окремо обговорювалась проблема невиконання рф положень Женевської конвенції.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь

live comments feed...