Діти, вчителі, школи. 1 вересня в Маріуполі і Україні – в цифрах і фактах
Понад 2000 шкіл в Україні зруйновано або пошкоджено за пів року с початку повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти нашої країни.
В Маріуполі не залишилось жодної вцілілої школи, яка б не зазнала пошкоджень під час російського захоплення міста. Тільки 5% шкіл в Маріуполі потребують мінімального втручання для відновлення.
Близько 11 тисяч учителів опинилися на окупованих росіянами територіях, майже 24 тисячі були вимушені виїхати з України.
В Маріуполі 919 вчителів опинились в окупації. Причини не виїжджати у кожного різні. Хтось має певні життєві обставини, які не дозволяють залишити місто. Хтось є зрадником своєї держави і чекав на росію.
102 вчителя виїхали на територій російської федерації. 459 вчителів виїхали на територію Європейського Союзу.
Доля 296 маріупольських педагогів - невідома
З початку відкритого повномасштабного вторгнення в Україні підтверджена загибель 353 дітей. Російські снаряди поранили 662 дітей.
124 дитини загинули саме на Донеччині.
Ця жахлива статистика не враховує тих дітей, які загинули в Маріуполі.
За попередніми даними, в Маріуполі загинули більше 3000 дітей (!) Але ці дані вимагають підтвердження. Це стане можливим тільки після звільнення окупованих територій.
Донецька ОВА та платформа @memorial_ukraine розповіла сьогодні про загибель 16-річного хлопця з Маріуполя, Дмитра Чауса. Він загинув 1 квітня в Маріуполі у дворі свого будинку від ураження двома мінами.
«Уламки снарядів влучили Дмитру в ноги, грудну клітину та голову. У стані шоку дитина повзла кілька метрів до порога будинку. Моя сестра вибігла на вулицю і побачила найжахливішу картину в житті будь-якої матері: її дитина – вся у крові. Дмитро ледве вимовив «мамо, допоможи» і його не стало. Помер на руках у матері, на очах молодшого брата, якому лише шість років», – розповіла тітка загиблого.
Дмитро був старанним та сумлінним хлопцем, охоче допомагав іншим, заробляв власні кошти – був підсобним робітником.
«Племіннику було всього 16 років. Це лише крихітна частина життя»,– говорить тітка Дмитра.
І це лише одна трагічна історія. Таких історій в Маріуполі – тисячі. Тому коли окупанти в Маріуполі «покращують життя» наших дітей, пам’ятайте про тисячі дітей, яких вони вбили і які більше ніколи не підуть до школи…
«Сьогодні школа – це не формули, правила і дати. Це – одна велика історія про те, чому почалася ця війна, чому вона була неминучою, і чому так само неминучою є наша перемога, - вважає очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. - Не даремно росіяни намагаються знищити українську освіту – з 24 лютого вони вже зруйнували 60 освітніх закладів на Донеччині, пошкодили ще 554. Вони знають, що гарні знання українських дітей – це запорука нашого майбутнього успіху. І тому, попри все, ми продовжуємо. Сьогодні школи Донеччини приймуть майже 106 тисяч учнів. 5700 із них йдуть до першого класу. Бо наші діти варті гарної освіти, а наша країна – варта розумних дітей».
Скільки дітей розпочали навчання в окупації, наразі не відомо. Але ми сподіваємось, що дуже швидко зможемо повернути цих дітей в Україну. І що діти зможуть зберегти в своєму серці правду, справедливість та любов до своєї країні, в якій вони народились і були щасливі.
Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой