• Головна
  • Маріупольський муніципалітет хоче придбати Volkswagen для «Маріупольтепломережі»
19:03, 29 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Маріупольський муніципалітет хоче придбати Volkswagen для «Маріупольтепломережі»

Маріупольська виконавча влада хоче придбати автомобіль Volkswagen. Інформація про закупівлю розміщена в системі державних закупівель  Prozorro.

Першим оголошення про закупівлю побачив колишній директор Маріупольтепломережі Дмитро Мирошниченко і нецензурно висказав своє дивування такому придбанню в умовах війни та окупованого міста.

Маріупольський муніципалітет хоче придбати Volkswagen для «Маріупольтепломережі», фото-1

Інформація про закупівлю дійсно розміщена на сайті системи. 

Замовник  - КП «Маріупольтепломережа». Він просить доставити товар в Запоріжжя, де зараз працює штаб маріупольського муніципалітету.

Вимоги до предмету закупівлі високі: круїз-контроль, клімат-контроль, рік випуску – не пізніше 2021.

Вартість автомобіля – 1 млн 800 тис. грн.

Маріупольський муніципалітет хоче придбати Volkswagen для «Маріупольтепломережі», фото-5

Закупівля робиться за спрощеною процедурою через воєнний стан, який діє на території України. Торги мають відбутись завтра, 30 серпня, а автомобіль повинен бути поставлений не пізніше 15 вересня.

Проте добре відомо, що підприємство Маріупольтепломережа не функціонує. Тож навіщо знадобився автомобіль, не відомо.

Вже є і перші реакції депутатів Маріупольської міської ради.

Депутати від «Сили людей» Максим Бородін та Олег Харченко звернулись з запитом до секретаря міськради Ксенії Сухової щодо мети такої дороговартісної покупки. Проте відповіді не отримали.

Депутат від Блоку Вадима Бойченка Олександр Лашин теж сильно здивувався:

"Маріуполь Тепломережа вирішила купити собі автомобіль за 1800000. Місто Маріуполь окуповано, звіту перед депутатами фінансового немає. В мене одного таке питання? Як і куди їдуть бюджетні гроші нашого міста?" - питає у своїх читачів в Фейсбуці Лашин.

«Якщо дійсно машина потрібна, то можна купити щось зовсім просте типу «Дастера». І взагалі логічно зараз всі такі закупівлі, як мінімум, попередньо обговорювати з депутатським корпусом, щоб потім люди могли зрозуміти доцільність таких кроків», - висловив свою думку депутат Бородін.

Ми звернулись по коментар до прес-служби Маріупольської міської ради. І ось як нам пояснили ситуацію.

«ККП "Маріупольтепломережа" на інформаційний запит редакції "0629" стосовно закупівлі автомобіля повідомляє: "У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 годин 30 хвилин 24 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», та продовження строку дії воєнного стану в Україні, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України «Про Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 169 (зі змінами), закупівля «Легковий вантажопасажирський автомобіль» здійснюється для потреб у період дії воєнного стану, задля забезпечення безперебійного процесу роботи підприємства на період воєнного стану. Спрощена закупівля проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 169 (зі змінами)".

З цієї відповіді зрозуміло тільки те, що автомобіль  - потрібен, і що закупка здійснюється в межах закону.

На жаль, чому саме такий автомобіль потрібен, і як він буде використовуватись,  таких пояснень відповідь муніципалітету не містить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...