• Головна
  • Шантаж батьків триває. Що відбувається в Маріуполі напередодні 1 вересня
13:15, 29 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Шантаж батьків триває. Що відбувається в Маріуполі напередодні 1 вересня

Шантаж батьків триває. Що відбувається в Маріуполі напередодні 1 вересня

919 маріупольських вчителів залишились на окупованій території Маріуполя і навколишніх міст та селищ. Більша частина з них влітку пройшла перепідготовку на території російської федерації.

Як наголосили в міністерстві освіти росії, жоден вчитель або вихователь дитячого садочку не зможе пристати до роботи без такої спеціальної підготовки.

Перевиховання маріупольських вчителів відбувалось в декількох російських регіонах: Тула, Ростов-на-Дону, Воронеж, Санкт-Петербург та інші.

Основний ухил при перепідготовці росіяни робили на новому ракурсі історії, яку мають викладати маріупольським дітям.

З приводу цього росіяни навіть провели в серпні спеціальний форум, на якому окреслили основні проблеми – що не так з освітою в українських школах. Російські чиновники наголошували ось на яких аспектах:

-Немає ніякої окремої української історії, а є загальна історія спільної російської держави;

-Останні 30 років українська влада примусво змінювала код українців (що це за код такий, росіяни не пояснювали), і тепер російські вчителі будуть це виправляти;

-Дітей та вчителів в Україні треба перепрограмувати, а деяких, хто буде важко піддаватись – віддавати для роботи з психологами.

Окупанти обіцяють запустити в роботу 1 вересня 41 школу з 68, які існували в Маріуполі до війни. Проте навіть стільки шкіл не потрібно через те, що не дуже багато дітей залишається в зруйнованому місті. Да і не встигають вони зробити навіть те, що обіцяли. Наприклад, 27 гімназію обіцяли відкрити, але тепер це відкриття переносять на наступний квартал. Тож навряд чи вона взагалі відкриється, якщо батьки, які залишаються в місті, вирішать не експериментувати, а одразу відвести дитину в іншу школу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Back to USSR: у школі окупованого Маріуполя встановлять бюст Леніна

Деякі батьки не мають сумнівів щодо того, чи віддавати дитину в російську школу на перепрограмування. Але інші чинять спротив. Наявність інтернету дозволяє батькам замінювати очне навчання за російськими програмами на дистанційне в українських школах, маріупольських. Не всі, але найуспішніші школи Маріуполя ведуть набор дітей на дистанційну освіту (ось тут, за посиланням, перелік шкіл, які відновили роботу). Проте за такими батьками полюють. Причому не росіяни, а колаборанти – вчителі маріупольських шкіл, які пристали на службу до ворога. Вони розсилають СМС повідомлення батькам з погрозами: або ті віддадуть дитину в школу, або їм світить штраф. Погрожують навіть позбавити батьківських прав.

Але це не всі проблеми, з якими стикаються батьки в окупації.

Дітей, які через війну не ходили в школа в травні-червні, відмовляються переводити в наступний клас і примушують повторно слухати той самий курс, але вже російською.

Ось написала маріупольчанка, яка віддала свою дитину в ОШ-34 в Кальміуському районі Маріуполя.

«В школах вчителя залишилися ті ж, директорів в основному змінили. Риторика у них така: росія – наша мати, нарешті повернулась. Перевзулися в повітрі. Всі, хто не вчився в травні, без світла, під обстрілами  - тих не хочуть переводити в наступний клас. Мовляв, російська програма  - інша, вона більш просунута, а українські діти тупі, тому їм потрібно ще раз повернуться до того ж класу. Я спитала, а чому в днр - російська програма, тобто програма  іншої держави, і чому вони цілий рік викладали програму, яка є відсталою. Але відповідають на мої питання ухильно. А ось ті діти, які ходили в школу в травні під канонаду і щось там читали по дві години на день, вони виявляється всю програму пройшли дуже успішно. І їх переводять в наступний клас.  

Якщо вам не було де жити, якщо у вас не було одягу зошитів, ручок, ви все одно повинні приходити в школу. Чому не приходили, нікого не цікавить.

Коли мені почав директор школи 34 розповідати, що потрібно повернутися в попередній клас,  так як ми не вчилися під канонаду, я попросила його видати мені офіційно документ, що мою дитину відмовляються брати в наступний клас. Риторика цього директора одразу змінилася, і їх величність  - мабуть фізрук або трудовік  - зробив мені величезну послугу і погодився взяти дитину в наступний клас з умовою, що моя дитина здасть екстерном програму попереднього класу».

Тож більшість батьків не задоволена. Але їх невдоволення окупанти намагаються приспати грошіма. Президент-терорист путін пообіцяв виплатити батькам, які погодились віддати дитину  в російську школу, по 10 тис. рублів.

Для когось це стане непоганою мотивацією, враховуючи, що більшість людей в Маріуполі не працює. Проте поки що ми не маємо інформації, що ці гроші хоча б хтось отримав.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #школа
live comments feed...