• Головна
  • Немає підтримки місцевого населення. У Маріуполі окупанти не можуть визначитися з датою "референдуму", - ГУР
12:22, 25 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Немає підтримки місцевого населення. У Маріуполі окупанти не можуть визначитися з датою "референдуму", - ГУР

В тимчасово окупованому Маріуполі більшість громадян не збирається брати участь в так званому «референдумі». Натомість окупанти намагаються не піднімати тему «референдуму» та концентруються на піар-акціях своєї роботи. 

Про це повідомляє Головне управління розвідки.

За даними ГУР, в тимчасово окупованому Маріуполі нечисленні групи місцевих колаборантів (переважно складаються з 2-3 жінок) продовжують здійснювати перепис населення в усіх районах окупованого Маріуполя. Мета такого «перепису» - встановити реальну кількість людей, які залишились у місті.

Жінки відвідують всі квартири та приватні помешкання та вимагають надати особисті документи з реєстрацією (пропискою). Також з’ясовують місце перебування найближчих родичів. 

"Офіційно вони повідомляють, що встановлюють місцеперебування людей, щоб забезпечити їх світлом та газом. В неофіційних розмовах визнають, що більшість опитаного населення в окупованому Маріуполі відмовляється брати участь у можливому «референдумі» або прямо не відповідає на запитання чи братиме участь у зазначеному заході. За їхніми оцінками лише близько 5-7% опитаних чітко висловили готовність прийти на «виборчі дільниці» та «проголосувати». У переважній більшості, в місті залишилося громадяни віком 45-70 років. За визнанням самих колаборантів, вони озлоблено ставляться як до РФ, так і до представників окупаційних адміністрацій", - зазначають розвідники.

За словами «переписників», хоч перепис населення та потенційних «виборців» досі триває, рішення щодо самого «референдуму» і дати його проведення в кремлі остаточно не визначено. Навряд чи він справді відбудеться, як було анонсовано, 11 вересня. Навпаки, наразі окупаційна влада Маріуполя намагається не піднімати тему «референдуму» та концентрується на піар-акціях з пропагування результатів роботи із «забезпечення населення соціальною допомогою, продуктами харчування та підготовкою до зимового періоду».

Окрім цього, за даними ГУР, з 1 вересня окупанти припинять видавати вцілілим мешканцям Маріуполя так звану «гуманітарну допомогу» - дешеві набори продуктів (крупа, консерви), які давали змогу людям хоч якось побороти голод та злидні. Як одну з причин зменшення «допомоги» вказують низький попит серед маріупольців на отримання російського громадянства.

Нагадаємо, раніше окупанти повідомляли, що збираються проводити свій незаконний референдум 30 липня, потім переносили дату на кінець серпня та 11 вересня. Наразі вони нібито хочуть провести свій референдум тільки після повного захоплення Донецької області. 

Читайте також: 

Проведення незаконного референдуму в Маріуполі перенесли на невизначений термін

Маріупольців закликали виходити на онлайн-мітинг "Стоп Референдум!"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #окупани #референдум
live comments feed...