• Головна
  • Рятувала життя, а тепер рятує могилу. Окупанти в Маріуполі відмовили матері померлої дитини в праві на допомогу
11:00, 23 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Рятувала життя, а тепер рятує могилу. Окупанти в Маріуполі відмовили матері померлої дитини в праві на допомогу

Рятувала життя, а тепер рятує могилу. Окупанти в Маріуполі відмовили матері померлої дитини в праві на допомогу

Марія М. спочатку боролась за життя свого сина, а коли він помер під час бойових дій через брак ліків і медичної допомоги, рятує його могилу. Сьогодні жінка розповіла, що окупаційна адміністрація відмовила їй в допомозі на поховання.

Син Марії, Серафим, мав інвалідність. З перших днів, як він народився, вона боролася за нього. І це стало сенсом її життя.

Коли почалась війна, Марія хотіла евакуюватись, але вона не мала можливості вивезти сина в інвалідному візочку. І вони залишились в Маріуполі. 

30 березня хлопчик помер. Не через бомби, але через війну. Серафима не стало, бо в Маріуполі не залишилось ліків, які були важливі для його життя, а також лікарів, які допомагали хлопцю отримувати лікування.

Жінка сама ховала сина на кладовищі. Не у дворах чи вздовж дороги, а саме на кладовищі. Але 4 серпня Марія дізналась, що могилу її сина розкопали, тіло дістали і відправили на ексгумацію.

З цього дня почалося її персональне пекло. Треба було знайти тіло дитини серед тисяч непізнаних тіл в морзі. Отримати довідки, дозвіл від прокуратури на поховання тощо.

Нарешті вона зібрала необхідні папірці. Поховала сина вдруге.  І стала охороняти могилу сина, щоб її не потурбували знову.

Коли Марія отримала в окупаційному загсі довідку про те, що її дитина померла,  їй сказали, щоб жінка йшла до управління соціального захисту за місцем проживання і отримала там допомогу на поховання. Але там Марії відмовили.

«Мій син народився в Україні, а помер в «ДНР». Я пішла в Илллічівський район, в УСЗН. Мені там кажуть, що я не маю посвідчення на дитину- інваліда, оформленого в «ДНР». Тому я не маю права на допомогу. Я, кажуть, не їхня. Але чи я в цьому винна? Мій синочок помер 30 березня, коли тут ще тривали обстріли. І нема де було оформлювати ті паперці. А зараз мені кажуть, що я до них не відношусь. І таких людей, як я, дуже багато в Маріуполі. Нас просто обдурюють!» - каже Марія.

Вона каже, що буде добиватися справедливості у самопроголошеного «мера Маріуполя».

«Ну то й що, що його ніхто не обирав. Поставили на цю посаду, тож хай працює, - каже мати померлого хлопця. – Я буду і в міністерство юстиції «ДНР» звертатись. Виходить, що нас тут всіх нажухують!»

Читайте також:У Маріуполі почались кримінальні розбірки, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Звідки ви нас читаєте?
проголосував 1751 відвідувач
З території Маріуполя
14,6%
З іншої окупованої росією території
3,4%
З контрольованої Україною території
40,5%
З-за кордону
38,3%
З території російської федерації
3,1%
#Маріуполь
live comments feed...