• Головна
  • Капуснікова втекла. В Маріупольському краєзнавчому музеї нова директорка, - ФОТО
09:26, 19 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Капуснікова втекла. В Маріупольському краєзнавчому музеї нова директорка, - ФОТО

Капуснікова втекла. В Маріупольському краєзнавчому музеї нова директорка, - ФОТО

Директорка Маріупольського краєзнавчого музею Наталія Капуснікова – та сама, яка передала окупантам найцінніші експонати музею, в тому числі, картини Куінджи, - втекла з Маріуполя на територію росії. Музей очолила нова колаборантка, Раїса Божко.

Раїса Божко працює в музеї дуже багато років. Разом з колишньою директоркою Рєною Саєнко вона створювала експозицію дорадянського періоду. Потім стала заступницею директора музей з наукової праці.

Божко – професійна людина, так про неї відгукуються колеги. Хоча дехто вважає, що Божко завжди мала проросійські погляди. 

 Декілька років вона очолювала товариство маріупольських краєзнавців. 

Капуснікова втекла. В Маріупольському краєзнавчому музеї нова директорка, - ФОТО, фото-1

Коли Маріупольська міська рада проводила конкурс на посаду директора музею, Раїса Божко хотіла обійняти цю посаду  і розраховувала, що її досвід та багаторічна праця на посаді заступниці будуть оцінені. Але перемогла «молода і перспективна» Капуснікова. Тож Раїса Божко дуже образилась на муніципалітет.

Цікавий факт:  в 2009 році вона отримала ключи від квартири від самого міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Тоді в Маріуполі перебудували покинутий гуртожиток у комфортабельні квартири для міліціонерів. Так ось, при врученні ключів Раїсу Божко оголосили позаштатним співробітником Служби Безпеки України. 

Повномасштабний російський наступ Раїса Божко зустріла в Маріуполі. Коли в березні почалась евакуація, вона виїхала на територію окупованого Криму. Але зараз повернулась, коли дізналась, що може здійснити мрію і очолити музей.

Капуснікова втекла. В Маріупольському краєзнавчому музеї нова директорка, - ФОТО, фото-2

Правда, колеги вважають, що Божко робить добру справу і рятує те, що ще можна врятувати в музеї. Проте факти кажуть про інше. Вона допомагає вивезти з Маріуполя залишки того, що ще залишилось.

Згідно з заявою директорки-втікачки Капуснікової, в краєзнавчому музею Маріуполя знищено 95% експонатів. Вціліли частково музейні книги.

Тепер російська федерація виділила кошти на евакуацію, тобто вивезення, експонатів в росію.

«Маріупольському краєзнавчому музею передали кошти на проведення робіт зі збереження музейної колекції. Суть проекту – надання краєзнавчим музеям ДНР, що знаходяться на звільнених територіях, засобів та канцелярських приладдя, необхідних для збереження та евакуації експонатів, що вціліли після бойових дій», - повідомляють ЗМІ окупантів.

Читайте також: Окупанти викрали картини Куїнджі в Маріуполі. Хто відкрив сховище росіянам, і що взагалі відбувалось в музеї, - ФОТО, ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».
live comments feed...