• Головна
  • Маріупольці виконали Гімн України на сцені маріупольського драмтеатру, - ВІДЕО
З Днем незалежності!
09:00, 24 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Маріупольці виконали Гімн України на сцені маріупольського драмтеатру, - ВІДЕО

З Днем незалежності!
Маріупольці виконали Гімн України на сцені маріупольського драмтеатру, - ВІДЕО

24 серпня 2015 року в Маріуполі зібрались актор Маріупольського драматичного театру Ярослав Прикоп, Ірина Власюк, оператор Олександр Шишман та режисер Іван Завражнов і зняли свій перший кліп на День незалежності своєї країни.

Після подій 2014 року і звільнення Маріуполя від банд «ДНР», вони були на підйомі. Їм хотілось подарувати своїй країні на день народження щось особливе. І вони заспівали гімн.

Співали на сцені Маріупольського драматичного театру. Того самого, який 16 березня 2022 року буде знищений російською армією. 

Вони хотіли показати трансформацію, через яку пройшло наше суспільство. Від радянської спадщини до вільної і незалежної країни вільних і красивих людей.

Це була дебютна пісня Ярослава Прикопа. В її основі - Гімн України та тема "After Dark" з фільму "Від заходу сонця до світанку". Звідси назва ролика – "Anthem Dark".

Головні герої кліпу – Він та Вона. Вона символізує Маріуполь, точніше – його патріотично налаштоване населення, Він – Україну. Її образ у першій половині кліпу відображає проросійські настрої у місті, які досягли свого апогею навесні 2014 року. 

Стриманість та експресія, смуток і радість, придушення та свобода – кліп наповнений зіставленнями та символами, які близькі кожному. Для тих, хто жив, живе та житиме Маріуполем.

Хто б міг подумати, що рівно через 7 років всіх нас знову намагаються відкотити у минуле,  в радянщину. Страшно, що фільтраційні табори, тюрми та підвали для інакомислячих, вбивства за український прапор стали нормою і навіть вже нікого не дивують в Маріуполі.

Проте саме сьогодні, 24 серпня, нам би хотілось нагадати всім в Україні, який насправді Маріуполь, які насправді маріупольці. 

І окупантам нагадати: можна налякати, можна страхом змусити мовчати. Але прагнення до свободи вже нікуди не подінеться з нас. І в тих, хто на вільній землі допомагає Збройним Силам України перемогти, і в тих, хто залишається в окупації, прагнення до свободи залишиться назавжди.

Зі святом тебе, рідна Україно! На світі багато чудових місць, але лише з тобою ми відчуваємо себе дома. І це варто того, щоб боротись за тебе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #День незалежності України
live comments feed...