• Головна
  • Окупанти брешуть про каналізацію в Маріуполі. Вона не працює
15:17, 16 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Окупанти брешуть про каналізацію в Маріуполі. Вона не працює

Окупанти брешуть про каналізацію в Маріуполі. Вона не працює

Окупаційні пропагандистські ЗМІ повідомили з посиланням на представника компанії «Вода Донбасу» про відновлення роботи каналізаційної системи в Маріуполі. Але вони збрехали.

Приводимо дослівно, без перекладу, що саме заявили окупанти:

«В Мариуполе запустили работу очистных сооружений. Об этом, как сообщает пресс-служба Минстроя ДНР, рассказал  директор филиала «Мариупольское ПУВКХ» ГУП ДНР «Вода Донбасса» Сергей Коваль.

После длительного простоя в июле с помощью электрогенераторов, которые нам предоставила Российская Федерация, мы наладили механическую очистку стоков. В конце недели на станцию подали постоянную электроэнергию. Сейчас СТАНЦИЯ работает в пуско-наладочном режиме, он займет 3-4 дня. Далее работа пойдёт в штатном режиме», – сообщил Сергей Коваль.

Але в Маріуполі не одна каналізаційна станція а ДВАДЦЯТЬ ДВІ.

Окупанти змогли запустити в тестовому режимі лише одну з них, останню. До речі, ще в липні окупанти рапортували про її запуск. І знову збрехали. Бо виявляється, навіть одну єдину станцію вони запускають лише зараз.

 Всі інші  КНС– стоять затоплені нечистотами. 

Як вже повідомляв 0629, затоплення станцій розпочалось ще на початку березня, коли російські загарбники  залишили Маріуполь без електрики.

За інформацією керівника комунального підприємства «Маріупольський міськводоканал» Володимира Антоненка, до того моменту, поки у місто не подали воду, відкачати всі ці фекалії було реально. Але після того, як окупанти пустили воду на місто, зараз це зробити дуже складно.

«Зрозумійте, каналізація не працює, а нечистоти пішли, люди зливають їх. Всі ці стоки йдуть знову в ці каналізаційно-насосні станції. Той момент, коли подача цих стоків по трубопроводам була мінімальною, об’єми цих стоків було реалістично відкачати, дістатися обладнання, осушити його і спробувати запустити. І тільки після цього давати воду. Зараз відкачувати треба такими насосами, яких не має в Маріуполі.  У нас були стаціонарні потужні насоси на станціях, але зараз вони теж затоплені. Тепер потрібні переносні насоси, які зможуть викачувати 50 тисяч кубів стоків на добу!», - зазначає Антоненко. 

І тут важливий момент: всі ці нечистоти, весь цей квітник мікробів та бактерій, що несуть загрозу життю людей, доведеться зливати в річку. На жаль, іншого способу відкачати нечистоти не існує, каже Володимир Антоненко.

І це – екологічна загроза, яку неможна вже уникнути. 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал Маріуполь 0629. Пишіть нам в Телеграм-бот все, що знаєте, про життя маріупольців в місті та за його межами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...