• Головна
  • Людина, яка в Маріуполі відповідала за підготовку бомбосховищ, тепер працює радником в.о. мера Запоріжжя
14:13, 16 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Людина, яка в Маріуполі відповідала за підготовку бомбосховищ, тепер працює радником в.о. мера Запоріжжя

Вже чотири людини, тісно пов’язані з Маріуполем, увійшли до складу запорізького муніципалітету.

Після того, як міський голова Запоріжжя Володимир Буряк пішов у відставку за власним бажанням (про те, яким чином це рішення пов’язано з Маріуполем, читайте в нашому матеріалі), виконувати обов’язки міського голови почав, як і годиться, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв. 

Людина, яка в Маріуполі відповідала за підготовку бомбосховищ, тепер працює радником в.о. мера Запоріжжя, фото-1

Разом із приходом до влади Куртнєва, у Запоріжжі швидко почали втрачати крісла колишні заступники Буряка. А замість них стали приходити  інші  люди  - дуже добре відомі у Маріуполі.

Так, керуючим справами виконкому було призначено Олександра Голтвенка, колишнього ТОП-менеджера Метінвесту, працював на ММК ім. Ілліча, 2015 року став першим заступником у міського голови Вадима Бойченка. У лютому 2018 року звільнився за власним бажанням. Справжню причину звільнення так і не було озвучено, але натякали на корупційний скандальчик.

Новим заступником виконувача обов'язків міського голови Куртнєва став Віталій Кисіль. Це людина абсолютно не публічна. Природа впливу Киселя у Маріуполі остаточно не досліджена. Відомо, що він керував першою виборчою кампанією Вадима Бойченка. Відомо, що він працював у Метінвесті, проте ми не змогли отримати у прес-службі інформацію навіть про те, як правильно називалась посада Киселя. Також відомо, що зараз він знаходиться у конфронтації з Вадимом Бойченко.

Ці люди прийшли до влади в Запоріжжі восени минулого року.

Зараз до команди запорізького муніципалітету додались ще два маріупольця.

Радником виконуючого обов’язки мера Запоріжжя став Аркадій Мешков. Саме ця людина відповідала за силовий блок в структурі міської влади. Саме він отримав наказ підготувати бомбосховища на початку 2022 року, але нічого в цьому напрямку не зробив.

Людина, яка в Маріуполі відповідала за підготовку бомбосховищ, тепер працює радником в.о. мера Запоріжжя, фото-2

Аркадій Мешков народився в Слов’янську. Все життя працював прокурором в Слов’янську, Бахмуті, Краматорську. Мешков – з родини прокурорів. Прокурором працює брат Мешкова та його дружина.

В лютому 2019 року Аркадій Мешков був переведений в прокуратуру №1 Маріуполя, але швидко звільнився і працевлаштувався на посаду заступника мера Маріуполя.

На передостанній сесій Маріупольської міської ради в січні цього року депутат Катерина Сухомлинова поставила перед владою наступні питання: як міська влада інформуватиме населення у разі загрози військового характеру, чи проводяться навчання, зокрема, чи сповіщають людей про те, де знаходяться бомбосховища?

"Яким чином ми маємо проінформувати наше населення? Ні тоді, коли вже щось станеться, і нам час бігти ховатись... А саме, куди конкретно людина має спуститися, у яке сховище у разі настання такої ситуації. Чи є такий алгорітм? Давайте з поліцією, ДСНС, ОСББ та ін. засідати та розробляти, як інформувати наших людей",- заявила Сухомлинова (ми писали про це ось в цьому матеріалі).

"Це системні програмні документи, які  мають гриф "секретно" і  для службового використання. Вони діючі, робочі, вони постійно оновлюються. В них вносяться корективи щодо сьогодення. Ми проводимо цю роботу. Але  навіть військові підрозділи, які відповідають за ці напрямки, вважають, що вказану  роботу треба робити з певного часу. Якщо ми зараз почнемо це робити, щодо бомбосховищ, евакуації, - це також буде нагнітання ситуації, створювати паніку серед населення",- відповів  у січні Мешков.

Але вже у лютому почалась повномасштабна війна, тобто  прийшов «певний час», і з’ясувалось, що підвали зачинені, бомбосховища не готові, а люди і гадки не мають, куди їм бігти і де рятуватись.

Після того, як Аркадій Мешков евакуювався з Маріуполя, він звільнився з посади заступника міського голови і пішов у територіальну оборону Запоріжжя. І вже звідти його запросили на посаду радника в.о. міського голови Запоріжжя.

Ще одна людина, яка стала радником Анатолія Куртєва – очільник Маріупольської районної ради Степан Махсма.

Людина, яка в Маріуполі відповідала за підготовку бомбосховищ, тепер працює радником в.о. мера Запоріжжя, фото-3

Теж відома людина. Декілька років він очолював громаду в Сартані. Власне сам він родом звідти.

З 2015 року працював секретарем Маріупольської міської ради в команді мера Вадима Бойченка.

В нової каденції міськради цю посаду втратив, балотувався в Маріупольську районну раду, від команди Блока Вадима Бойченка. Виграв вибори і був обраний на посаду очільника райради.

З початку березня займався питаннями евакуації. Декілька разів намагався прорватись у заблокований Маріуполь з гуманітарної колоною, але росіяни не пустили український  гумконвой.

Свою нову посаду пояснює необхідністю постійної співпраці з запорізьким муніципалітетом через питання, пов’язані з переселенцями, евакуацією, гуманітарною допомогою.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал Маріуполь 0629. Пишіть нам в Телеграм-бот все, що знаєте, про життя маріупольців в місті та за його межами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...