• Головна
  • Корупційна схема. Хто, як і скільки заробив на видачі дозволів для проїзду в окупований Маріуполь, - ФОТО
16:28, 15 серпня 2022 р.

Корупційна схема. Хто, як і скільки заробив на видачі дозволів для проїзду в окупований Маріуполь, - ФОТО

Починаючи з середини березня, коли окупанти стали періодично пропускати автомобілі не тільки на виїзд, а і на в’їзд у Маріуполь, сотні людей щодня намагаються перетинати лінію фронту.

Спочатку на лінії зіткнення утворився справжній хаос, величезні черги. Люди по 7-8 діб чекали, щоб виїхати із Запоріжжя на окуповані території. Запорізька обласна військова адміністрація вирішила навести в цьому лад, і разом із Запорізької територіальної обороною утворили логістичний хаб. А формувати списки тих, хто отримує право перетину лінії зіткнення, доручили представникам місцевих громад, наприклад, Мелітополя, Василівки, Бердянська тощо.

За Маріуполь та  Мангуш відповідали Степан Махсма та Наталія Букрєєва. Саме вони формували списки людей, які можуть їхати в бік Маріуполя. Проте дуже швидко формування списків стало обростати корупційними схемами.

Оскільки черга велика, хтось почав збирати гроші за те, щоб пропускати  без черги. А серед маріупольців стали розповсюджуватись чутки, ніби це саме Степан Махсма стоїть за корупційною схемою. 

Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, дала доручення розслідувати ситуацію навколо виїзду Запоріжжя – Маріуполь. І Державне бюро розслідувань вже оприлюднило попередні результати.

За інформацією ДБР, щоденно злодії збирали з нещасних людей за право першочергового проїзду на окуповані території біля  2 мільйони гривень. 

«Окремі «ділки» Запорізької ОВЦА, міської ради, а також правоохоронних органів організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за «швидкий» та позитивний розгляд заявок на перетин лінії зіткнення. Для того аби пришвидшити процедуру, бажаючим пропонувалось заплатити. Була розроблена ціла система поборів із громадян, в залежності від засобу пересування та швидкості розгляду питання, - йдеться у повідомленні ДБР.

13 серпня працівники ДБР провели понад 20 обшуків у Запорізькій ОВЦА, Запорізькій міській раді, правоохоронних органах області, у тому числі у осіб, які можуть бути причетні до цієї злочинної схеми.

З-поміж іншого слідчі ДБР затримали одного із посередників «на гарячому» у момент передачі коштів у сумі 1 400 дол. США за «позитивний» розгляд заяви особи», - повідомили в ДБР.

Серед посадовців, з ким ДБР проводило співбесіду, був і Степан Махсма. Він сам повідомив про це на своїй сторінці в Фейсбук. Ми вирішили розпитати його про ситуацію з корупційною схемою. І ось що він розповів.

Корупційна схема. Хто, як і скільки заробив на видачі дозволів для проїзду в окупований Маріуполь, - ФОТО , фото-9

«Ми в цій евакуаційній кампанії з початку березня, з того часу, як міська влада Маріуполя почала спроби організувати евакуацію людей з міста. Коли в середині березня утворився логістичний хаб з врегулювання перетину лінії зіткнення, я і Букрєєва були включені до його складу. Але вся ця робота дійсно стала дуже швидко обростати корупційними схемами. Списки формувались непрозоро.

Ми знайшли програмістів і запропонували їм розробити спеціальний бот, який би збирав заявки на перетин лінії зіткнення. І ми могли би взагалі виключити людський фактор при формуванні списків. Він був розроблений спільно з представниками обласної військово-цивільної адміністрації. Але ця пропозиція не була затверджена.

Я бачив, як «бігунки» працювали, збирали гроші у людей, передавали. Не буду називати ніяких прізвищ зараз. Це мають зробити правоохоронні органи. 

І тоді я взагалі сказав, виводьте нас із хаба, ми не будемо цим займатись на таких мутних, непрозорих умовах.

Але події почали розвиватись по-іншому. Інформація про корупційну схему долетіла до високих кабінетів. І Ірина Верещук дала доручення розібратись в ситуації. ДБР почало розслідування. Можливо, я трохи наївний, але я сподіваюсь, що винні будуть притягнуті до відповідальності. У нас є все можливості створити прозору систему реєстрації. Головне, щоб бажання було це робити»,  - прокоментував ситуацію Степан Махсма. 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал Маріуполь 0629. Пишіть нам в Телеграм-бот все, що знаєте, про життя маріупольців в місті та за його межами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Запоріжжя
live comments feed...