• Головна
  • Обдурили! Маріупольські випускники не змогли вступити в російські вузи попри обіцянки окупантів
16:08, 12 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Обдурили! Маріупольські випускники не змогли вступити в російські вузи попри обіцянки окупантів

Випускники 9 і 11 класів маріупольських шкіл опинились в скрутному становищі через бажання їх батьків відправити дітей вчитись саме в російські вищі навчальні заклади.

Окупаційна адміністрація обіцяла маріупольським абітурієнтам вступ до російських вищів за спрощеною процедурою.

Нещодавно ватажок терористичної організації «ДНР» пушилін пообіцяв такий пільговий період подовжити на три роки. Але по факту маріупольські школярі виявились нікому в росії не потрібні.

Як розповіла 0629 мати хлопця, який відмінно закінчив 67 школу, вони спробували подати документи в декілька російських вузів, але їм всюди відмовили через те, що пільга діє лише на «громадян днр».

"Нам порекомендували спочатку отримати паспорт "днр", а потім подаватись, але на це немає часу. І у нас тут в Маріуполі ні у кого немає тих паспортів", - розповіла жінка.

Тобто окупанти вважають Маріуполь територією «днр» тільки в Маріуполі. За межами окупованої території це все ще територія України.

Без так званого паспорту приймати дітей з Маріуполя в росії можуть лише на загальних підставах, тобто через іспити.

Тож батьки ухвалили рішення повертатись в Маріуполь і вступати в так звані «вищі навчальні заклади» молодої республіки, які  не можуть забезпечити ані якісної освіти, ані працевлаштування, ані справжнього диплому.

По інформації нашої співрозмовниці, так звані вищі та технікуми в Маріуполі приймають дітей взагалі без документів,  з будь-якою довідкою, що дитина дійсно навчалась в школі. Жодних інших документів не вимагають.

Від 0629: на жаль, батьки змушують своїх дітей просто втрачати час на здобуття освіти, якої немає. На отримання дипломів-папірців. Натомість вони ще мають можливість виїхати на контрольовану Україною територію або за кордон. Вступити на пільгових умовах до вузів України та ЄС та отримати справжню освіту, яка забезпечить майбутнє дитини.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

Дивіться нас на каналі YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...