• Головна
  • НБУ з 6 серпня 2022 року спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу
12:30, 6 серпня 2022 р.
Надійне джерело

НБУ з 6 серпня 2022 року спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу

Для підтримки діяльності волонтерів на тлі вторгнення російської федерації, Національний банк України з 6 серпня 2022 року спрощує низку обмежень. 

«Розуміючи важливість і ефективність волонтерського руху України та його вагоме значення в умовах повномасштабної війни, Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення», - йдеться в повідомленні НБУ.

Ліміт на розрахунки не застосовуватиметься за умови дотримання одночасно таких вимог:

  • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи, та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року;
  • подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць;
  • надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;
  • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

В НБУ уточнили, що до переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери-фізичні особи, належать: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

«Наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності відповідної фізичної особи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт у 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті)», - додали в НБУ.

Читайте також: Дві стратегії і дещо ще. Короткі відеопідсумки дня. 4 серпня, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підтримка #діяльность #волонтери #НБУ
live comments feed...