• Головна
  • У Маріуполі росіяни знищили унікальні мозаїчні панно Алли Горської, - ФОТО
12:05, 22 липня 2022 р.
Надійне джерело

У Маріуполі росіяни знищили унікальні мозаїчні панно Алли Горської, - ФОТО


В окупованому Маріуполі внаслідок ворожих обстрілів зруйновані шедеври мозаїки Алли Горської.

Про це повідомив у Facebook журналіст Іван Станіславський.

"Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій ці дві роботи бригади Алли Горської були перлинами маріупольського зібрання монументалістики", - зазначив у дописі Станіславський. 

Мова йде про роботи "Дерево Життя" та "Боривітер". Мозаїки були створені в інтер'єрі ресторану "Україна" бригадою митців (А.Горська, В.Зарецький, Г. Зубченко, Б.Плаксій, Г.Пришедько за уч. В.Прахніна Н. Світличної) впродовж творчого відрядження в Маріуполь що тривало з 23 травня до 12 червня 1967 року. 

Фото Іван Станіславський/Facebook

Після смерті Алли Горської панно "Дерево життя" замурували цегляною кладкою, бо залишати на огляд роботу відомої дисидентки із зображенням дерева, що символізує вічне життя, було неприйнятно. Демонтували цю стіну і знову відкрили мозаїку 2008 року. Оскільки приміщення ресторану впродовж багатьох років не використовувалося, "Дерево Життя" та "Боривітер" були недоступні для широкого огляду. 

Маріупольська спільнота мала змогу знову побачити ці мозаїчні панно у 2018 році завдяки проєкту "Жовта лiнiя".

Довідка

Алла Горська - українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-их в Україні. Працювала в монументальних творах, мозаїці, графіці та живопису. Була вбита 28 листопада 1970 у віці 41 року.

Читайте також: Мозаичные панно в закрытом ресторане стали доступны для

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #мозаїка

Останні новини
live comments feed...