
Як звільнитися з «Азовсталі», якщо ти залишився в окупованому Маріуполі
Працівники заводів Метінвесту, які залишились в Маріуполі, не знають, що їм робити. «Азовсталь» зруйнована і відбудовувати її не будуть. ММКІ теж не працює. Люди в розпачі.
В Метінвесті кажуть: треба або звільнятись (компанія в жодному разі не буде відновлювати роботу в умовах окупації), або виїжджати на контрольовану Україною територію.
«Якщо працівник має намір звільнитися, існує певна процедура. Треба написати заяву за формою та надіслати на електрону адресу [email protected]. За роз’яснюванням алгоритму дій можна звернутися на "гарячу лінію" Групи Метінвест за телефоном 800 605 000 для українських номерів та +380564004444 для зарубіжних номерів», - пояснюють в Метінвесті.
Усі виплати у разі звільнення проходитимуть згідно з трудовим законодавством України.
«Якщо працівник має бажання знайти собі роботу на підприємствах Групи Метінвест, то він може звернутися до Центру кар'єри Метінвест у Запорожжі, Кам'янському або Кривому Розі. В регіональних Центрах пропонують роботу за фахом або допомагають знайти схожу на знайомому для працівника виробництві. Якщо немає вакансії, яка підходить - є можливість навчитися нової професії з подальшим працевлаштуванням», - кажуть в прес-службі компанії.
Але люди бідкаються.
«В Маріуполі залишається велика кількість працівників «Азовсталі». Виїхати в Україну – проблематично, - розповідають маріупольці, які залишились у місті. – Всіх, хто звернувся, звільняють за власним бажанням або за погодженням сторін. Ми вважаємо, що ми звільняємось не за бажанням, а тому що підприємство зруйноване, а місто – окуповане. І мають бути в такому випадку якісь інші формулювання», - вважають працівники «Азовсталі».
Наразі в Маріуполі залишаються декілька тисяч працівників підприємств Метінвесту. Вони намагаються отримати своє трудові книжки, проте це завдання не з легких.
Трудові книжки видають в приміщенні ОШ-14. Але черга сягає більше 600 чоловік, і треба записуватись.
Люди бояться втратити свій стаж, бояться за своє майбутнє. Але здається, українське трудове законодавство не пристосоване під такі надзвичайні умови, які склалися в Україні.
ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629. ОБГОВОРЮЙТЕ НОВИНИ В НАШІЙ ГРУПІ В ФЕЙСБУЦІ МАРУПОЛЬ МІСТО-ГЕРОЙ.