• Головна
  • 10% маріупольців не проходять фільтрацію. Окупанти їх визнають «небезпечними для російського режиму» і везуть до "Ізоляції"
16:53, 29 травня 2022 р.
Надійне джерело

10% маріупольців не проходять фільтрацію. Окупанти їх визнають «небезпечними для російського режиму» і везуть до "Ізоляції"

Упродовж останнього тижня  росіяни примусово вивезли до фільтраційного табору в селищі Безіменне майже 3000 українців, серед яких - понад 300 дітей. Після фільтраційних заходів окупанти формують групи з маріупольців, яких спочатку депортують у Таганрог, а далі до депресивних регіонів росії.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Щонайменше 10% містян, які не проходять фільтрацію, визнаються окупантами «небезпечними для російського режиму». Їх арештовують, після чого відправляють у колишню виправну колонію № 52 в селищі Оленівка Донецької області, або ж везуть у сумнозвісну в'язницю «Ізоляція» у Донецьку", - йдеться у повідомленні.

Перебування там супроводжується багаточасовими допитами, тортурами, погрозами страти та примушенням до співпраці.

"Захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини рф в Україні", - наголосила український омбудсман.

Читайте також: До фільтраційного табору в Безіменному доставили 539 маріупольців. Усіх готують до депортації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Безіменне #фільтрація
live comments feed...