• Головна
  • Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі
15:21, 23 травня 2022 р.

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі

Президент Володимир Зеленський підписав закон про конфіскацію активів, власники яких підтримують агресію Росії проти України, повідомляє Офіс президента.

Верховна Рада ухвалила цей закон ще 12 травня.

На думку Зеленського, закон дозволить "швидко й ефективно наповнити український бюджет коштом ворогів".

Як це буде працювати

Рада безпеки та оборони України буде приймати рішення по кожному прізвищу окремо. Після цього Міністерство юстиції розпочне розшук активів особи, яка визнана як така, що зрадила Україні і виправдовувала дії російської федерації.

Після встановлення активів, вони будуть заблокованими. А матеріали справи з доказами зради громадянина України, а також з документами, що підтверджують право власності на майно, будуть передані до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Саме ВАКС буде ухвалювати остаточне рішення щодо активів людей, звинувачених у держзраді.

Хто може потрапити під конфіскацію

В пояснювальній записці до закону йде мова про те, що під дію санкцій потрапляють люди, які своїми діями створили загрозу національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України (в тому числі шляхом збройної агресії чи терористичної діяльності) або значною мірою сприяли (в тому числі шляхом фінансування) вчиненню таких дій іншими людьми. 

Суд має встановити відповідність суворості покарання  - тим діям, які скоїв зрадник.

Законом прописана  процедура застосування цієї санкції, яка дозволить суду здійснити оцінку того, чи накладення такої санкції є легітимним і пропорційним з огляду на дії, здійснені конкретною особою.

Які активи можуть конфіскувати у колаборантів в Маріуполі

Коло колаборантів в Маріуполі постійно розширюється. І все ці люди, які зрадили державу,  - зазвичай, не бідні люди.

На жаль, зараз, через війну, держава закрила для загального доступу декларації, тож подивитись на майнові права «нових обличь» ми наразі не можемо. Але серед зрадників є деякі, про яких ми писали ще до війни. Тож, дещо вам розповімо.

Отже, головний зрадник Маріуполя – самопризначений мер Костянтин Іващенко.

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі, фото-1

Він їздив на дорогому авто вартістю більше 20 тис доларів навіть з урахуванням пробігу. Був керівником одразу декількох підприємств, які збанкрутіли. Наприклад, «Азовзагальмаш», ПРАТ МЗВМ та ін.

Костянтин Іващенко, певно, має чималі статки (після закінчення воєнного стану обов’язково дізнаємось, які саме). Бо він був тією людиною, яка розпродавала майно машинобудівного підприємства на металобрухт і вивозив все це нелегально. Ми знаємо про це, бо були випадки, коли правоохоронці затримували ті фури з металобрухтом.

До речі, варто нагадати, що «Азовзагальмаш» - це підприємство, яке на половину належить народу України, тобто державне. Отже Іващенко розграбовував саме наше з вами майно. Тому, вважаємо, в цьому випадку конфіскація була б дуже доречною.

Окрім грошей, Костянтин Іващенко у власності має власне підприємство ТОВ «КП Юрінвест», на Дніпропетровщині на нього був зареєстрований ФОП – стоматологічна практика. Про нерухоме майно поки що не має відомостей.

Наталя Сотникова могла б допомогти державі грошима. Вона разом з чоловіком  - безробітна, але тримає 30 тис доларів. Має квартиру та нежитлове приміщення в Маріуполі. Державі, яка веде війну, всяка допомога – важлива.

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі, фото-2

Вікторія Калачова здавала минулого року пусту декларацію – нічого бідолаха офіційно не мала. Таким же чином порушила закон України і її колега по партії ОПЗЖ колаборантка і зрадниця Олена Карпенко. 

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі, фото-3

А ось її колега по фракції ОПЗЖ в Маріуполі і колаборант Євген Хармишев задекларував стільки, що вистачить на репарації для мешканців цілої багатоповерхівки в Маріуполі.

Хармишев має корпоративні права та є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Центрум», редакції газети «Твій Маріуполь», телерадіокомпанії «Приазов'я», кафе «Папа Карло», агенції «Популярна реклама», а також володіє корпоративними правами ТОВ «Палац спорту».

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів у зрадників України. У кого і що можуть відібрати в Маріуполі, фото-4

У депутата та його сім'ї багато нерухомості - квартира в Ірпені (98,9 квадратних метрів), куплена в 2016 році, 5 земельних ділянок в Ірпені (1000, 170, 200, 180 та 1000 квадратних метрів), куплених у 2018 -2020 році, ще одна ділянка у Михайлівці-Рубежівці Київської області (1200 квадратних метрів) та нежитлове приміщення у Маріуполі (9,8 квадратних метрів). 

За оцінкою НАЗК, Хармишев вніс недостовірні відомості про нерухомість на загальну суму 4443588 грн.

Крім того, було встановлено, що у декларації депутат не вказав, що у 2020 році отримав дохід від підприємницької діяльності у розмірі 115 273,96 грн.

Забув Олег Хармишев і про продаж автомобіля Toyota Camry 2006 випуску за 80 тисяч гривень.

Маємо думку, що цей колаборант, який добровільно співпрацює з окупантами, називає себе заступником мера Маріуполя та відверто грабує свою країну, просто зобов’язаний передати державі все, що нахапав. 

Ми навели лише декілька прикладів. І лише в Маріуполі. Допомога український армії може бути дуже вагомою, враховуючи можливості НАЗК з розшуку прихованих активів.

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629

Читайте також: Безработные депутаты. Как и за что живут избранники громады в Мариуполе

Проверка НАПК: что не так с декларациями депутатов Мариуполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...