• Головна
  • Україна перемогла! Kalush Orchestra попросив світ зі сцени Євробачення врятувати маріупольців, врятувати "Азов Сталь", - ФОТО, ВІДЕО
08:44, 15 травня 2022 р.

Україна перемогла! Kalush Orchestra попросив світ зі сцени Євробачення врятувати маріупольців, врятувати "Азов Сталь", - ФОТО, ВІДЕО

В ніч з 14 на 15 травня в італійському Турині завершився фінал пісенного конкурсу "Євробачення". Завершився перемогою України.

Україну цього року представляв гурт Kalush Orchestra з піснею "Стефанія". Ця прониклива пісня про сльози матері за своїм сином зворушила не тільки національні жюрі, але і європейців.

Пісня "Стефанія" отримала 192 бали від журі та 439 балів від глядачів. Важко пригадати, чи була колись підтримка гурту з боку глядачів такою ж потужною.

Україна перемогла! Kalush Orchestra попросив світ зі сцени Євробачення врятувати маріупольців, врятувати "Азов Сталь", - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Напередодні конкурсу в соцмережах ширились опитування, чи варто казати про підтримку Маріуполя, захисників України, які потрапили в повне оточення і тримають оборону вже 70 днів, чи варто звертатись до світової спільноти з проханням врятувати людей. Справа в тому, що на Євробаченні заборонені бідь-які політичні гасла. І за подібні вислову журі мало б дискваліфікувати учасників.

Проте хлопці Kalush Orchestra на це не зважили. Бо з одного боку - пісні, а з іншого - люди. Привернути увагу, допомогти врятувати їх - ось що найважливіше.

Тому як тільки пролунали останні звуки пісні, музиканти сказали: "Допоможіть Україні, Маріуполю, "Азовсталі" просто зараз!"

Запити в пошукових системах, що таке Азовсталь, піднялись до небес. Люди в світі зацікавились, що відбувається на Азовсталі, і чому її треба рятувати. Мета досягнута. Проте гурт опинився під загрозою дискваліфікації.

Україна перемогла! Kalush Orchestra попросив світ зі сцени Євробачення врятувати маріупольців, врятувати "Азов Сталь", - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Але комісія вирішила, що це був не політичний, а гуманітарний заклик. Україну таким чином на конкурсі підтримали не тільки українці, але і інші країни, наприклад, співачка з Ісландії.

Тож Kalush Orchestra залишився серед конкурсантів.

Україна перемогла! Kalush Orchestra попросив світ зі сцени Євробачення врятувати маріупольців, врятувати "Азов Сталь", - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

Треба сказати, що журі конкурсу поставило український гурт лише на четверту позицію. А ось глядачі вирішили по-іншому. Саме завдяки народній підтримці український гурт здобув перемогу.

На прес-конференції після фіналу у музикантів запитали, чи не вважають вони, що за їх пісню голосували лише через війну. Ось що відповіли хлопці:

"Насправді і до війни пісня "Стефанія" була серед лідерів букмекерських прогнозів. Дякуємо за підтримку всіх, хто за нас проголосував. На наступний рік Україна з радістю прийме Євробачення у новій цілісній і щасливій країні", - заявив Олег Псюк, лідер гурту.

Україна перемогла! Kalush Orchestra попросив світ зі сцени Євробачення врятувати маріупольців, врятувати "Азов Сталь", - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Тепер наступного року фінал Євробачення має пройти в Україні. А це значить, що наступною нашою перемогою стане звільнення України.

Вже зараз в соцмережах розпочалась дискусія, в якому саме місті України варти провести фінал пісенного конкурсу. Варіанти пропонують різні, серед яких є і Маріуполь.

А як думаєте ви? Проголосуйте - ось тут за посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Останні новини
live comments feed...