• Головна
  • Стало відомо, куди окупанти відвозять людей, які не пройшли фільтрацію
18:43, 11 травня 2022 р.

Стало відомо, куди окупанти відвозять людей, які не пройшли фільтрацію

Щоденно декілька чоловік у  різних фільтраційних таборах не проходять фільтрацію – тобто вони не проходять перевірку на лояльність до росії.

Доля таких людей трагічна. Декого розстрілюють на місці. Наприклад, за словами маріупольчанки Анжели К., в Мангуші окупанти застрелили чоловіка, який мав при собі пояс червоно-чорного кольору. Йому не повірили, що це подарунок, і застрелили на очах у дружини.

«Забракованих» людей старшого віку, після знущань, відпускають до дому помирати.

Всіх інших відправляють у тюрму. І зараз стало відомо, де саме знаходиться ця тюрма. 

В Маріупольскій міській раді отримали свідчення людини, яка перебувала у в’язниці.

Деталі розповів в своєму Телеграм-каналі Петро Андрющенко, радник міського голови.

«Тих, хто не пройшов фільтрацію, відправляють до колонії №52 у с. Оленівка Донецької області (окупована територія з 2014 року) або у відому тюрму «Ізоляція» в Донецьку. Колонія в Оленівці для тих, хто не проходить діючу службу у лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут тримають рідних військових, колишніх працівників правоохоронних органів, активістів, журналістів і людей, які просто викликали підозру (включаючи просто наявність патріотичних татуювань). 

Мінімальний строк ув’язнення - 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це «офіційно» не ув’язнення, а фільтрація.  

Умови утримання. Приміщення тюрми переповнені. При плановому ліміті колонії в 850 осіб зі слів свідків, на сьогодні там утримується не менш 3 тис. людей. Переважно з Маріуполя та Маріупольського району. Приміщення наповнені людьми так, що немає змоги лягти. Вимушені стояти та сидіти на кортках. На день видають баклажку води на десятки людей. Їжа не кожен день. Туалет раз на добу. Прогулянок на відкритому повітрі не передбачено. Все це супроводжується багаточасовими допитами, тортурами, погрозами страти та примушенню до співпраці.  Кому пощастило, по закінченню 36 діб відпускають, попередньо змушуючи підписувати якісь папери. Які саме точно свідки вказати не можуть, але допускають що «про співпрацю». Масові випадки зникнення людей після допитів. Свідки припускають, що «пліткують» про переведення до іншої, більш жорсткої тюрми (можливо в Донецьку «Ізоляцію»)». 

Загальна площа колонії в Оленівці – 14,3.кв.м, у тому числі: житлова зона – 7 тис. м кв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...